Na úvod jara se v okresním derby hrálo o body důležité pro záchranu.

Křemže – Zlatá Koruna 4:0 (2:0)

Aktivněji začali hosté a již v 5. minutě vyrážel domácí gólman Linha střelu Květoně z vápna. Poté dvakrát zahrozil střelami ze střední vzdálenosti hostující Zayml. Do té doby nevýrazní domácí dostala na koně chyba hostující obrany. Po nepovedeném odkopu vybojoval míč Rolník, našel před odkrytou brankou Filipa, pro kterého nebyl problém zasunout – 1:0. Poté měl na druhé straně po vysunutí od Sirového tutovku Květoň, šel sám na Linhu, ale ani nadvakrát jej nepřekonal. Další hrubku předvedli hostující zadáci ve 42. minutě, kdy znovu po centru Rolníka propasíroval míč do branky Novák – 2:0.

I druhý poločas začali hosté náporem, nadlouho přitlačili domácí na jejich polovinu, ale střelecká nemohoucnost a výborný Linha v domácí brance je připravili o lepší výsledek. Tutovky měli Květoň, Steinocher a Šustr, ale bez efektu. Definitivní rozhodnutí tak připravil střídající domácí matador Anderle, který se v poslední desetiminutovce dvakrát prosadil přes hostující obránce až před Schwarze a ukázal hostům, jak se tyto akce zakončují – 4:0. Zápas skončil debaklem hostů, který je vzhledem k obrazu hry poněkud krutý.

Jak hráli

Křemže: Linha, Chaloupka (58. Anderle), Matoušek, Procházka, John, Chromý, Bartoš (73. P. Kouba), Novák, Štindl, K. Rolník, Filip.

Zlatá Koruna: Schwarz, Dušek, L. Sedláček, Zayml, Květoň, Steinocher, Dvořák, Gallistl (63. Šustr), Štrop, Rychtář, Sirový (85. Řezanka).

Pavel Ďuriš