Před rokem jste po podzimu byli v kraji jedním znejvětších kandidátů sestupu, po roce naopak patříte mezi aspiranty na postup do divize. Kde jsou příčiny takového obratu?

"Hrát ozáchranu, to je vlastně ten nejlepší fotbalový očistec… Vněm se vyčistí atmosféra vmužstvu a vylepší ivztahy mezi hráči. Samozřejmě za předpokladu, že ten boj ozáchranu skončí úspěšně, což se vnašem případě stalo. Došlo také ke změnám vkádru, zněhož ti starší a pro nás méně perspektivní hráči po sezoně odešli. Úspěšné tažení za záchranu navíc mužstvo stmelilo a dodalo hráčům patřičný elán a chuť do fotbalu."

Dle názoru řady expertů už na jaře, ač jste se zpásma ohrožení těžko dostávali, vaše výkony naznačovaly, že mužstvo má na víc. Je totak?

"Přesně tak. Já hráčům pořád říkal, že postavení vtabulce vůbec neodpovídá hře, kterou jsme předváděli. Spoustu zápasů, ikdyž jsme je nevyhráli, jsme odehráli výborně. Měli jsme hodně smůly, především se ale vklíčových chvílích podepisoval nedobrý psychický stav našich hráčů. Měli jsme málo bodů, velkou ztrátu na oddíly před námi, my pořád museli, a to mělo na herní pohodu nedobrý vliv. Všechno bylo hrozně křečovité a nervózní. Až když jsme vtřiadvacátém kole vyhráli venku, najednou jako by ta zátěž zhráčů spadla a my až do 28.října už neprohráli. Ato do toho počítám iletní přípraváky sPrachaticemi či ligovým dorostem Dynama!"

Itak ale zřejmě ipro vás je podzimní primát vkrajském přeboru překvapením? Anebo jste scílem hrát na postup do nové sezonyšli?

"To vůbec ne, naopak. Vanketě, kterou před začátkem sezony dělal Jihoceský fotbal mezi hráči itrenéry, já znašeho mužstva byl nejpesimističtější a řekl, že beru umístění do desáté příčky. Vkoutku duše jsem věřil, že bychom mohli atakovat ipáté místo, ale výš jsem ani ve snu nepočítal. Sice přišel Weinhard a zdálo se, že tím budeme posíleni, a přestože se nakonec ukázalo, že tomu tak není, stejně naše výsledky byly lepší než ta nejsmělejší očekávání."

Zmínil jste, že když spadla ztýmu ta psychická deka, najednou všechno šlo. Asi ta psychika opravdu i ve fotbale hraje velkouroli…

"Nepochybně. Když se povedou dva tři zápasy, všechno najednou jde samo. Ale inaopak: my třeba na jaře po remíze na Hluboké jeli na vítězné vlně, jenže pak jsme doma prohráli sbéčkem Tatranu a Chocholoušovi vbrance, který už má nad padesát let, nedali ani gól. To nás tak srazilo, že jsme tři týdny byly manšaft na rozpuštění… To se nám nedařilo prostě vůbec nic. Naštěstí pak přišel vydařený zápas vBavorovicích a už to zasejelo."

Vyšel vám nějaký zápas na podzim ideálně?

"Dobrý pocit jsem určitě měl vOlešníku, kde jsme vyhráli 6:1. To byl takový ten mimořádný zápas, kdy tam spadne všechno, do čeho se kopne… Moc spokojen jsem byl vTáboře. My předtím prohráli vDražicích a doma horkotěžko porazili Týn, navíc se nám zranil stoper Flöring, za něj tam šel dorostenec, jenž neměl za muže ani jeden zápas od začátku, přesto to ale odehrál skvěle. A ještě jeden zápas bych vybral: vTýně jsme prohrávali v půli 0:2, to být na jaře, tak už byl snámi konec, ale my to teď ještě otočili a vyhráli. Tam se ukázala morální síla mužstva. Podobné to ale bylo ivRoudném, tam jsme druhou půli sehráli famózně."

Na který zápas byste raději zapomněli? Třeba vtěch Dražicích, odkud jste si vezli jedinou prohru?

"Atu jsme si ještě zavinili sami… Kluci nadávali na rozhodčího, mě se taky extra nelíbil, ale hlavní vina byla vnás. Dvě zbytečně penalty, Weinhard se tam nechal nesmyslně vyloučit, hlavně jsme tam ale začali hrozně laxně a za to jsme pykali. Ale ta porážka jednou přijít musela, aspoň to je zanámi."

Do sezony jste smyšlenkami na divizi nešli. Ale co najaře?

"Kandidátů na postup je víc, my se ale mezi ně už počítat taky musíme, ta šance je veliká. Skončil brankář Plachý, do dorostu Dynama odešel Pavel Svoboda a nohu si zlomil Vacek, takže se nám rozpadla záloha. Budeme se snažit mužstvo doplnit: posilou určitě bude Karel Zvěřina, jenž přišel zTřeboně, vjednání je návrat Vařila a Beránka, někdo asi přijde zDynama a zájem mám ojednoho hráče zKameňáku. Hodně onašich vyhlídkách napoví hned první jarní kolo v Kaplici, která se pro jaro po návratu svých hráčů zjuniorky Dynama a Jankova výrazně posílila. Postup naším vyloženým cílem nebyl, bránit se mu ale rozhodně nebudeme."