Před začátkem nováčkovské sezony jste avizovali plán hrát v klidném středu, což se v úvodu dařilo.
Začátek byl opravdu dobrý, i když musím přiznat, že v některých zápasech jsme v úvodu uspěli jen s velkým štěstím. Získané body z první půlky jsou ale zlaté.

Poprvé jste prohráli až v sedmém kole, ale závěr podzimu byl daleko horší. Proč?
Už od šestého kola až do konce jsme hráli v kombinované sestavě. Vždy nám chyběli tři až čtyři hráči základu, a to bylo hodně znát. S béčkem máme dohromady sice poměrně široký kádr, ale mladíci z rezervy i ti z áčka ještě nemají potřebnou kvalitu na tuto soutěž. Nemohu jim ovšem vůbec nic vytýkat. Všichni bojovali, nikde jsme nedostali žádný příděl, ale ta kvalita tam prostě ještě není. Když se rozpadla osa Kuna, Michal, Juhaňák, Micák a Andrejco, tak se to na nás podepsalo víc, než jsem čekal.

Nastřádali jste šestnáct bodů a jste po podzimu desátí. Spokojenost?
Šestnáct bodů je solidní základ pro jaro. Vzhledem ke zmíněné situaci s výpadky klíčových hráčů to mohlo být i horší. I desáté místo odpovídá našim možnostem. Být komplet, mohli jsme být výš, ale to už nezměníme. Pod námi jsou daleko více namočené týmy. Z toho pohledu například bylo velmi důležité, že jsme vyhráli v Kameňáku.

S jakým kádrem a jakými plány tedy půjdete do jarních odvet?
Kádr zůstane stejný, pouze prodloužíme hostování Andrejca a Bagoniho. Nikoho nového hledat nebudeme. Myslím, že máme manšaft na to, aby v klidu I. A třídu udržel. A umístění? Do desátého místa budu spokojen. Pokud se nám budou vyhýbat zranění a další výpadky, tak budeme v pohodě hrát o klidný střed. Důležité bude zvládat domácí zápasy a v nich pokud možno co nejvíc bodovat.

A co vás čeká v zimní přestávce?
Už třetí sezonu po sobě model neměníme, což znamená, že nebudeme hrát žádný zimní turnaj a čekají nás jen jednotlivé přípravné zápasy. Přestávka je znovu hodně dlouhá, a tak naostro začneme až v půlce ledna, dvakrát týdně. Posunuli jsme i termín soustředění, které nás čeká až začátkem února. Od středy do neděle budeme makat v Hrdoňově. Na březen pak plánujeme čtyři přípravné zápasy.