Zimní přípravné fotbalové turnaje českokrumlovského Slavoje pokračovaly zápasy předposledního – čtvrtého – dějství.

 

Turnaje na Slavoji

V programu Sekyra Group Cupu došlo k odložení zápasu dorostu pořádajícího Slavoje s účastníkem I. A třídy z K. Újezdu (dohrávalo se včera).

Zliv – Olešnice 2:0 (2:0)

Olešnický lídr průběžné tabulky si připsal první ztrátu, a tak je o boj o celkové prvenství nadále otevřený.

Bavorovice – Dynamo ČB dor. B 1:3 (1:1)

Bavorovický účastník KP a obhájce prvenství se na krumlovském turnaji ještě nedočkal výhry a překvapivě s jedním bodem uzavírá průběžné pořadí.
Čtvrté kolo Stavebna Nejedlý Cupu mělo svůj šlágr v podobě přímého souboje dvou neporažených, který nakonec skončil smírně.

Č. Krumlov B – H. Planá 3:3 (2:3), branky: Haláček, Černý, Čermák – Rada, Koritar, vlastní (Eibl).

Hornoplánští šli do derby dvou předních účastníků I. B třídy se stoprocentní bilancí a po půli měli blízko k potvrzení celkového triumfu na turnaji. Po přestřelce se ale nakonec body dělily, a tak hráči Smrčiny budou muset své tažení krumlovským turnajem korunovat až v nedělní partii se Stožcem (od 14.00). V dresu domácího Slavoje si Haláček a Černý shodně připsali třetí turnajový zásah a dotáhli se na další trojlístek hráčů, kteří usilují o korunu krále střelců pětidílného klání.

Přídolí – Stožec 1:1 (0:1), za domácí: Růzha.

Přídolský účastník okresní soutěže podává na turnaji sympatické výkony a po minulé cenné výhře nad Lhenicemi si připsal už druhý bodový zisk.

Lhenice – D. Dvořiště 3:1 (0:1), za hosty: Pecha. Aspirant postupu z okresního přeboru Českokrumlovska sice v půli vedl, ale nakonec se před týmem I. B třídy musel sklonit.

 

Další příprava

Malonty – Soběnov 9:2 (3:0), branky vítězů: Gažák 3, Říha 3, Gloza, Pešl, Žalud.

Malontský zástupce I. B třídy si v partii s účastníkem OP na krumlovské umělce s chutí zastřílel a přes zjevnou nerozehranost předvedl řadu pěkných akcí.

Chvalšiny – Soběslav 3:4 (2:2), za domácí: Friš, Měchura, Sluka.

Chvalšinští využili možnosti konfrontace s aspirantem postupu z B skupiny I. A třídy, který na krumlovskou umělku dorazil přímo ze soustředění. V utkání okresní účastník I. B vedl 2:0 a pak ještě 3:2, ale v závěru se projevila herní kvalita silného soupeře.