Pohled do tábora obou zástupců Českokrumlovska před zápasy třetího podzimního dějství nejvyšší oblastní soutěže, kdy českokrumlovský Slavoj i kaplický Spartak míří na hřiště soupeřů.

Jako minulý rok?

Bezesporu největším šlágrem nadcházejícího kola krajského přeboru je dnešní partie v průběžné tabulce prvního Tábora s druhým a rovněž neporaženým Českým Krumlovem. Táborští si po výhře v premiéře nad Čkyní (2:0) minule přivezli tři body z Dražic (2:1) a jsou po dvou kolech jediným stoprocentním týmem přeboru. Českokrumlovští se na úvod nové sezony rozešli smírně ve velkém derby s Kaplicí (1:1) a v předchozím dějství si pak spravili chuť nevídanou kanonádou v zápase s Týnem, který v domácím prostředí deklasovali v poměru 8:1.

Dnešní magnet má poněkud zvláštní příchuť pro krumlovského trenéra Lubomíra Pintéra, který v městě husitů dříve působil. „Já už to tak neberu. Speciální je zápas v Táboře tím, že budeme hrát asi proti momentálně nejtěžšímu soupeři v přeboru. Jinak je to utkání jako každé jiné. Samozřejmě, většinu táborských kluků znám, což můžeme využít třeba při bránění standardek,“ podotýká kouč Slavoje před dnešním soubojem. Trenéra Pintéra však momentálně hodně trápí hráčské absence. „Pohled do kádru vypadá prachbídně. Stále na marodce jsou Litvan s Pilsem. Zvěřina je v trestu a Vacek stále v zahraničí. Navíc v týdnu vinou zranění vůbec netrénoval Budík, se kterým také nemohu počítat. My se ale dáme dohromady. Základní jedenáctka je velmi dobrá a pokud nás nepotkají další zranění, tak to bude v pořádku. Do Tábora s námi opět pojede někdo z béčka,“ říká kormidelník Slavoje, který by jistě uvítal zopakování výsledku vzájemného zápasu z loňského podzimu, kdy zelenobílí v městě husitů vyhráli brankou Boháče z posledních minut nejtěsnějším poměrem 1:0. „Zákonem pro nás musí být heslo neprohrát! A kdyby to byla remíza, budu s výsledkem spokojen. Loni jsme v Táboře odehráli nejlepší zápas sezony, který se nám opravdu povedl. Pokusíme se tehdejší výkon zopakovat. Chce to hrát trpělivě, protože i tentokrát se může rozhodovat až v úplném závěru,“ nabízí recept na úspěch trenér Lubomír Pintér.

My pro úplnost dodejme, že jarní odveta skončila v Č. Krumlově remízou 2:2, když slavojáci zachraňovali bod velkým finišem v poslední pětiminutovce, kdy se trefili Flöring z penalty a Čábela.

Hlavně dávat góly

Druhý okresní zástupce z Kaplice jede rovněž dnes do Týna nad Vltavou, kde se utkají v tabulce průběžně jedenáctá domácí Olympie s překvapivě až dvanáctým hostujícím Spartakem. Týnští, jak již bylo řečeno, si minule odvezli výprask z Krumlova a na kontě mají 3 body. Kapličtí dosud nastřádali dva bodíky, neboť po remíze v derby minule nečekaně ztratili domácí plichtou s Lažištěm, kdy zahodili vyložených šancí hned na několik zápasů.

Vedle ztráty bodů spartakovci navíc minule přišli i o novice Flöringa, který za nesportovní chování viděl červenou kartu a „vyfasoval“ pětitýdenní nepodmíněný trest. „Kromě dvou trestanců, tedy Krůčka a Flöringa, jsme kompletní. V sestavě řeším jediný menší otazníček,“ říká kaplický trenér Václav Domin, kterého momentálně asi nejvíc trápí žalostná koncovka papírového spolufavorita přeboru. Bude vypisovat konkurs na střelce? „Ten si hráči vypsali sami. Já věřím, že z množství šancí, které si každý zápas vždy vytvoříme, konečně už dáme víc než ten jeden gól. V Týně nás ovšem čeká o to těžší úkol, že soupeř minule vysoko prohrál a bude se nyní chtít před vlastními fanoušky revanšovat. Domácí se ovšem budou muset víc tlačit do útoku a my můžeme čekat na šanci. Brejkové hráče máme, Lesňák nebo Lukáš Pulec se do šancí umí prosadit, hlavně ale musíme dávat branky,“ má jasno trenér Spartaku Václav Domin.

V minulém soutěžním ročníku byli Kapličtí v zápasech s Týnem stoprocentně úspěšní. Na podzim svého nejbližšího soupeře doma deklasovali rozdílem dvou tříd v poměru 6:0 a jarní odvetu pak venku vyhráli těsně 1:0 brankou Krůčka z první půle. Jak se jim povede dnes?