Podzimní část krajských a okresních fotbalových soutěží se nezadržitelně blíží do cíle.

Krajský přebor

Nejvyšší oblastní fotbalová soutěž – krajský přebor – má o tomto víkendu na programu už poslední kolo první poloviny ročníku, v němž se oba okresní zástupci představí na domácím trávníku.

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje, kteří po minulé těsné porážce v Chýnově (0:1) klesli až na sedmé místo průběžného pořadí, se o napravení reputace budou pokoušet už dnes. Zelenobílí ovšem nebudou mít doma lehkou úlohu, neboť se jim do cesty postaví aktuálně šestá Čkyně, jež má na kontě o dva body více (24). „S největší pravděpodobností se budeme muset obejít bez Boháče, který kvůli zranění ještě netrénoval. Je to pro nás důležitý článek, ale budou muset zabrat jiní. Chci ho pošetřit na derby,“ řekl nám před utkáním kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér.
Kaplický Spartak má rovněž před vlastními fandy co napravovat. V minulém dějství prohrál 0:1 v Čížové, a i když si udržel třetí místo průběžného pořadí, tak pověsti jednoho z nejvážnějších kandidátů na postup do divize zůstává stále dlužen. Čtvrtou podzimní porážku budou chtít spartakovci odčinit v zítřejší domácí partii s aktuálně jedenáctými Dražicemi. „Zisk tří bodů je pro nás povinností už jenom kvůli tomu, abychom udrželi domácí neporazitelnost. Doufám, že Flöring dostane po červené kartě podmínku. Jinak nemáme žádné zranění a nastoupíme v kompletní sestavě,“ poznamenal kaplický kouč Václav Domin.

A v sobotu 15. listopadu udělá tu nejlepší tečku za podzimem velké okresní derby Kaplice v. Český Krumlov.

První třídy

Jediný okresní účastník druhé nejvyšší oblastní soutěže – I. A třídy – z Frymburku se po vydařeném startu do sezony v závěru podzimu poněkud trápí a po minulé porážce ve Strakonicích klesl až na desáté místo poločasové tabulky. Dnes Frymburští v předehrávce prvního jarního kola zavítají na půdu sedmé Blatné, s níž se doma na úvod sezony rozešli smírně 1:1.

V oblastní I. B třídě je taktéž na programu předehrávka úvodního jarního dějství, ve které se fandové mohou těšit na dvojici okresních derby. V tom prvním se dnes utká dosud velmi úspěšný a v tabulce průběžně šestý nováček z Dolního Dvořiště s desátým béčkem Českého Krumlova. Na úvod sezony novic překvapivě hladce vyloupil krumlovskou pevnost (4:1), a tak budou mít slavojáci jistě co oplácet, i když se nemohou spolehnout na výpomoc pendlů, neboť v akci bude dnes i jejich áčko.

Druhé dnešní okresní derby má pro oba soupeře příchuť existenčního souboje. Utkají se totiž v poločasové tabulce aktuálně dvanácté Malonty (8 bodů) s jedenáctým Vyšším Brodem (13 bodů). V prvním vzájemném zápase na úvod ročníku se radovali hráči vyšebrodského Dynama po přesvědčivé výhře v poměru 4:1.

V domácím prostředí se z našich týmů představí ještě dva a oběma také půjde o důležité body v boji o záchranu. V tabulce třináctté Chvalšiny (6 bodů) čeká tvrdý oříšek v podobě souboje s veleúspěšným a v pořadí druhým nováčkem z Ledenic (30 bodů). Až poslední loučovický FC Vltava (4 body), který na podzim ani jednou neokusil opojnou chuť vítězství, hostí dnes v tabulce devátou rezervu Čtyř Dvorů (18 bodů).

Pozici půlmistra sezony budou hájit hráči hornoplánské Smrčiny dnes na půdě osmých Trhových Svinů. Aktuálně čtvrtá Křemže se v zajímavém utkání představí na hřišti páté Olešnice, které má oplácet prohru 0:3 z domácího trávníku. A konečně v pořadí třetí béčko Kaplice zajíždí dnes na horkou půdu sedmého Mladého.

Okresní přebor

Mezi okresní elitou se po polovině ročníku ukazuje, že o titul a postup do oblastní soutěže se s největší pravděpodobností rozhodne mezi dvojicí Nová Ves a Velešín. Suverén z Nové Vsi, který ještě neztratil ani bod, bude v dnešní předehrávce prvního jarního kola hájit post lídra na hřišti desátého Horního Dvořiště. Tři body ztrácející druhý Velešín zavítá na hřiště devátého Holubova. Šlágrem kola je ovšem souboj čtvrtého Větřní s třetím béčkem Frymburku.

Karel Vosika, Pavel Kacerovský