Sezimovo Ústí B – Slavoj Český Krumlov 0:2 (0:1)

Údery z brejků

V nedělním odpoledni se na Soukeníku hrálo vyrovnané utkání, v němž slavojáci předvedli lepší koncovku a rozhodli dvěma brejky. Domácí nastoupili s několika pendly z prvního týmu, přesto první velkou šanci měli v zápase hosté, ale Boháč proti Kuníkovi neuspěl. Už v 10. minutě potom musel jít ze hřiště vinou obnoveného svalového zranění Litvan, kterého na kraji krumlovské obrany nahradil Benčič. Na první změnu ve skóre se však čekalo až do 34. minuty, kdy se radovali slavojáci. Při rozehrávce na půlce hřiště podklouzl domácí stoper Chotovinský (jeden z pendlů), míč mu vypíchl Zvěřina, poslal do sóla Boháče, který napodruhé tváří v tvář domácímu brankáři už nezaváhal a po zemi Kuníka prostřelil na 0:1. Sedm minut před pauzou měl po pasu Veselého vyrovnání na noze domácí Mašek, ale Šiller skvěle vyrazil na roh.

Po změně stran pak domácí trefili dvakrát brankovou konstrukci. Nejprve technický pokus Bredy olízl tyč krumlovské svatyně a po standardce pak za Šilerem zvonilo břevno. S postupem času domácí ve snaze vyrovnat stále více otevírali hru a hostům se naskýtaly možnosti k brejkům. V 70. minutě se do koncovky dostal Weinhard, ale na dobře chytajícího dorostence mezi domácími tyčemi nevyzrál. Nebezpečně z dálky pálil Beránek, našel však opět náruč připraveného gólmana. Hrálo se ve velkém tempu, což dokumentovalo i střídání Weinharda, kterého chytaly křeče. V poslední 90. minutě pak slavojáci pečetili. Po dlouhém výkopu Šillera, šli hosté do brejku, který domácí zastavili jen za cenu faulu a střídající Vacek tečovanou střelou z přímého kopu podtrhl účet – 0:2.

„Jsem spokojený, protože hráči do puntíku splnili stanovené pokyny. Soupeř nasadil pět pendlů z áčka, posílil hlavně do zálohy, a tak jsme zahustili střed pole a vyšla i taktika s osamoceným hrotem. Boháč vpředu perfektně napadal, dal důležitý první gól a vybojoval plno míčů i standardek. Hráli jsme obětavě až do úplné únavy. Nejvíc práce odvedla záloha, v útoku se mi, jak už jsem řekl, líbil výkon Boháče. V úvodu ještě za bezbrankového stavu a pak také před půlí podržel Šiller. Bylo to ale zasloužené vítězství celého kolektivu,“ chválil krumlovský trenér Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 34. Boháč, 90. Vacek, žluté karty 2:3 (u hostů Svoboda, Weinhard, Klivanda), řídil rozhodčí Peterka, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Litvan (10. Benčič), M. Svoboda, Benc, J. Zatloukal – Špát, Klivanda, Weinhard (75. Pimpara), Zvěřina (86. Vacek), Beránek – Boháč.

V dalším kole Českokrumlovští v sobotu přivítají na domácím trávníku v tabulce jedenácté Bavorovice.