Oba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní fotbalové soutěži – krajském přeboru – budou mít v druhém dějství nové sezony výhodu domácího prostředí.

Hledá se ranař

Českokrumlovský Slavoj v premiéře přišel ve velkém okresním derby s Kaplicí o tři body až v nastaveném čase. Pro dnešní zápas s Týnem, jenž na úvod přesvědčivě doma zdolal Dražice (4:1), bude muset trenér Pintér oželet další ztrátu, a to útočníka Zvěřinu, který za nesportovní chování šel minule předčasně pod sprchy a „vyfasoval“ třítýdenní nepodmíněný disciplinární trest. „Stopka pro Zvěřinu je pro nás v této chvíli, kdy máme poněkud omezený kádr, velká komplikace. Na jeho místo do útoku musíme zařadit jiného hráče. Je tu Budík, ale ve dvojici se Špátem by jejich společné nasazení asi nevzbuzovalo velký respekt, protože oba jsou to spíše subtilní typy. Chtělo by to nějakého ranaře. Uvažuji o Boháčovi nebo Klivandovi. V útoku by určitě obstál i Benc, ale toho zase potřebujeme na jiném postu,“ probírá předzápasové varianty složení útočné vozby krumlovský kouč Lubomír Pintér, který navíc stále nemůže počítat s nasazením navrátilce Beránka. „Jeho příchod z Rakouska stále není administrativně vyřízen. Vše se dotáhne až tak v horizontu dvou dalších týdnů. Navíc stále ve fázi léčení svalového zranění je i Litvan. Určitě tedy povoláme někoho z béčka, které už po poledni hraje v Mladém. A je tu ještě Pils. Ten by snad už mohl být připraven naskočit,“ dodává alespoň jednu radostnou zprávu trenér, jenž varuje před dnešním soupeřem: „Na jaře jsme sice v Týně vysoko vyhráli (pozn. 6:1), ale tento výsledek musíme co nejrychleji pustit z hlavy. Čeká nás totiž úplně jiný a velmi těžký soupeř, který v přípravě rozstřílel třeba i Kaplici a minule vysoko vyhrál doma nad Dražicemi. My jsme v derby doma body ztratili, a tak je třeba teď bezpodmínečně vyhrát,“ odhodlaně uzavírá trenér Slavoje Lubomír Pintér.

My dodejme, že vzájemný zápas dnešních soupeřů skončil loni na podzim na českokrumlovském trávníku nejtěsnější výhrou zelenobílých o jednu branku, když slavojáci po prohrané půli (1:2) ve druhém poločase otočili na výsledných 3:2 (skórovali Peťule, Vacek a Benc).

Důraz na ofenzívu

Druhý okresní zástupce – kaplický Spartak – hraje před vlastními fanoušky zítra a na domácím trávníku od 17 hodin přivítá nevyzpytatelné Lažiště. To naznačilo možnosti už v prvním kole, kdy uhrálo cennou bezbrankovou remízu na Hluboké. „Lažiště posílilo příchodem Chvosty z Přešťovic i dalších zkušených hráčů a už nebude platit nováčkovskou daň jako v minulé sezoně. Čeká nás určitě zdatný soupeř,“ ví kaplický kouč Václav Domin, jenž se také bude muset zamýšlet nad vynucenými změnami v sestavě. „Krůček v součtu s podmínkou z minulé sezony dostal za minulé vyloučení pět týdnů natvrdo. Kromě něj a Houšky, u kterého to s vleklým zraněním třísel vypadá patrně na vynechání celého podzimu, však budeme kompletní. Nuceně změníme složení obrany, spíš se ale budeme muset zaměřit na zlepšení ofenzívy, kde to stále není ono. Hrajeme ale doma, kde nám povinnost bude velet útočit a vyhrát. Já věřím, že se to povede, i když Lažiště si možná po jarní výhře v Kaplici bude na nás víc věřit,“ kouč závěrem předzápasového zastavení připomíná překvapivý výsledek jarní odvety, kdy si Lažiště odvezlo z kaplického trávníku všechny body. Tehdy nedal Martin Pulec v 87. minutě penaltu a hosté naopak v poslední páté minutě nastavení z ojedinělého brejku gólem Tesárka dokonali senzaci. Pro pořádek doplňme i výsledek prvního vzájemného zápasu v minulém ročníku, kdy kapličtí spartakovci na půdě svého zítřejšího soupeře vyhráli rekordně v poměru 8:1.