KP: Český Krumlov – Čkyně 1:1 (1:0)

O druhém gólu

Krumlovští byli v zápase herně o trochu lepší, ale jejich převaha byla neplodná. Domácí se v útoku trápili a Čkyně dobře bránila. Přesto šli slavojáci gólem do šatny do vedení. Ve 41. minutě po dobrém napadání Budíka se dostal k míči Zvěřina a umístěnou střelou otevřel skóre – 1:0. Ve druhé půli se do dvou dobrých příležitostí dostal Vacek, ale neuspěl. Zvěřinovu střelu k tyči kryl brankář Rangl. A hosté trestali. V 72. minutě po rohu domácích šli do brejku, který Špát zastavil jen za cenu faulu, Rosič rozehrál standardku na první tyč, kde volný Ketzer hlavou překonal brankáře Šillera – 1:1. V závěru ještě po Petříkově pasu za obranu pálil z voleje nad Weinhard a Benc z dobré pozice trefil jen na čáře stojícího obránce – a remíza byla na světě.

„Soupeř se určitě dal porazit. Vše bylo o druhém gólu, který jsme i přes řadu šancí bohužel nepřidali a hosté nás potom vytrestali. V koncovce byla znát absence zraněného Boháče. Třetí zápas v řadě jsme nevyhráli, což je před blížícím se derby důvod k zamyšlení. Honíme víc zajíců. Dali jsme teď trochu přednost dorostu, který hrál důležitý zápas o první místo,“ řekl nám krumlovský kouč Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 41. Zvěřina – 72. Ketzer, žluté karty 3:2 (u domácích Svoboda, Špát, Zvěřina), řídil rozhodčí Tupý, 100 diváků.

Slavoj: Šiller – Petřík, M. Svoboda, Benc, Zatloukal – Špát, Klivanda, Vacek, Pimpara (65. Weinhard) – Zvěřina, Budík (73. Babouček).

Jan Petřík, Karel Vosika