Fotbalový krajský přebor – 4. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – FK Vodňany 2:0 (0:0)

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje po minulé porážce v Táboře chtěli v domácím prostředí ztrátu odčinit. Do cesty se jim však postavil nevyzpytatelný soupeř z Vodňan, který před utkáním měl tabulkově lepší výchozí pozici.

Lepší hosté

Vodňany odehrály na českokrumlovském trávníku vydařený první poločas, ve kterém byly lepší. Dvě dobré šance Moravce však brankou neskončily, když zejména při té druhé se vyznamenal domácí brankář Šiller. Domácí kontrovali po akci tria Zvěřina, Špát a Boháč, kdy se do zakončení dostal Weinhard, ale jeho střela neměla patřičnou razanci. V závěru poločasu měl ještě gól na kopačce domácí stoper M. Svoboda, ale jeho „bodlo“ z malého vápna mířilo jen do náruče brankáře Nováka. Na poločasový odpočinek tak odcházeli soupeři za smírného bezbrankového stavu.

Zlepšení po pauze

Domácí trenér Pintér v poločasové přestávce zamíchal sestavou a změny Slavoji výrazně prospěly. Krátce po přestávce vystřídal Pimparu navrátilec z Rakouska Václav Beránek. Už ve 48. minutě se pak domácí radovali, když po Weinhardově přímém kopu a zpětné Boháčově přihrávce skóroval Benc – 1:0. Další tutovka Boháče o chvíli později skončila střelou do boční sítě. Kapitán Slavoje Boháč potom musel v 65. minutě vinou zranění střídat a nahradil ho Budík. Výhru domácích zpečetila 72. minuta, kdy po Weinhardově standardce a následném závaru před vodňanskou brankou doklepl obránce Zatloukal – 2:0. Deset minut před koncem se prvního startu za áčko dočkal talentovaný českokrumlovský dorostenec Jiří Babouček. Sedmnáctiletý útočník vystřídal Zvěřinu a po několika málo minutách své velké premiéry byl blízko i k první trefě. Jeho střelu ale vodňanský brankář Novák se štěstím vyrazil na roh.

Českokrumlovští si za zlepšený výkon ve druhém poločase přesto po zásluze připsali tři body a v průběžném pořadí jim patří šesté místo. „Výsledek je dobrý, se hrou to už bylo, hlavně v prvním poločase, horší. Dopouštěli jsme se velkého množství individuálních chyb, ztráceli spoustu míčů a bylo tam na můj vkus i málo bojovnosti. V půli jsme si to vyříkali, změnili rozestavení, naše hra se příchodem Bence do zálohy zvedla a vedlo to i k šancím. Dvě z nich jsme proměnili a ještě několik tutovek nedali. Vzhledem k počtu šancí je výhra spravedlivá. Hosté drželi krok hodinu, pak odpadli. Z naší strany určitě pozitivní bylo nasazení Baboučka, který potvrdil, že může být velkým příslibem. Byl na hřišti deset minut a hned se dostal do dvou šancí. Z toho jsem měl radost. Určitě ho po domluvě s trenéry dorostu znovu využijeme. Potěšil mě i návrat Beránka. Bojovnost zdobila Zvěřinu a Špáta, který byl asi nejlepším hráčem na hřišti,“ hodnotil českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta z utkání

Branky: 48. Benc, 72. J. Zatloukal, žluté karty 3:2, rozhodčí Chlaň, 140 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Petřík, M. Svoboda, Benc, J. Zatloukal – Boháč (65. Budík), Klivanda, Weinhard, Pimpara (52. Beránek) – Zvěřina (80. Babouček), Špát.

V dalším kole zajíždějí slavojáci v sobotu na horkou půdu v průběžné tabulce třetího Roudného.

Jan Petřík, Karel Vosika