V důležitém utkání o udržení KP bojujících celků začali fotbalisté českokrumlovského Slavoje na půdě posledního lépe a do 20. minuty měli dvě stoprocentní šance. Už ve 3. minutě po tečované střele Flöringa prostrčil Boháč osamocenému Lipplovi, ten však zblízka na Drábka nevyzrál. V 19. minutě po narážečce s Boháčem šel sám na branku Beránek, ale v rozhodujícím momentu si nešťastně přišlápl míč a při pokusu o kličku neuspěl. To však bylo od hostů na dlouhou dobu vše a taktovky se chopili domácí, kteří zejména zásluhou zkušeného Rezka ovládli střed hřiště a díky hbitým útočníkům se dostávali do šancí. Obrana Slavoje však i s notnou dávkou štěstí odolala.
Úvod druhé půle přinesl po jedné šanci na obou stranách. Po spolupráci s Boháčem se do úniku dostal střídající Strachota, ale jeho zakončení zblokovali domácí na roh. Na druhé straně zachraňoval Plachý při sólu Beneše. Po hodině hry již překonaného hostujícího gólmana zastoupil na čáře Mestančík, ale v 64. minutě se už domácí dočkali. Po hrubce Flöringa utekl do otevřené obrany Bednář a pod vybíhajícím Plachým dal na 1:0. Vedoucí branka ještě umocnila křeč hostů, u kterých se nenašel nikdo, kdo by hru uklidnil a vtiskl jí myšlenku. Deset minut před koncem tak znovu musel Plachý odčinit zmatky na pravé straně obrany při nájezdu Bednáře. V 81. minutě navíc hřiště opustil zraněný Štich, který putoval do nemocnice na šití s roztrženou nohou. V závěru slavojáci přece jen zvedli hlavu. V 87. minutě ještě po standardce Švába zvonila tyč Drábkovy branky, ale ve druhé(!) minutě nastavení se hosté dočkali. Centr Strachoty zprava prošel vápnem až k volnému Beránkovi, který tvrdou křížnou střelou srovnal na konečných 1:1. „V úvodu jsme měli dvě jasné šance. Bohužel, bez efektu. Pak se všechno změnilo. Domácí hlavně víc bojovali, a to je pro mě největší zklamání. Zejména v záloze jsme hráli hodně špatně. Hráči by se měli vzpamatovat, protože jde opravdu do tuhého. Když vezmu všechna tři kola, tak máme dva body z venku. Klíčem je ovšem domácí prohra s Prachaticemi. A teď máme Tábor. S každým se ale dá hrát. Pokusíme se využít znalosti soupeře,“ hodnotil poslední duel a věnoval pozornost už i příštímu soupeři krumlovský trenér Lubomír Pintér.
Fakta – branky: 64. Bednář – 90. (+2) Beránek, ŽK 4:1 (u hostů Lippl), rozhodčí Klátil, 150 diváků. Slavoj: Plachý, J. Šlak, Mestančík, Benc, Štich (81. Benčič), Beránek, Klivanda (46. Strachota), Flöring, Trčka (72. Šváb), Lippl, Boháč.
V dalším kole Českokrumlovští hostí v sobotu od 16.30 na domácím trávníku v tabulce třetí Tábor.