Fotbalisté českokrumlovského Slavoje měli o minulém víkendu velmi zajímavý program plný přesunů a změn.

Hráči prvního týmu Slavoje sehráli v sobotu místo dorostu zápas domácího Sekyra Group Cupu, v němž se utkali s rivalem z krajského přeboru z Bavorovic. Mladíky pro změnu čekal doma o den později turnajový záskok za béčko v podobě duelu Stavebna Nejedlý Cupu se Stožcem (pozn. – více zítra). Zelenobílá rezerva zamířila v sobotu do krajské metropole, kde jí na Složišti čekalo okresní derby s béčkem kaplického Spartaku v rámci Jihočeské zimní ligy (na jiném místě této strany).

Jasno do půle

Český Krumlov – Bavorovice 4:1 (3:0)

Slavojáci opět bez několika marodů i zraněných předvedli dobrý výkon a už do přestávky si vypracovali rozhodující náskok. Do střelecké listiny se postupně zapsali novic Karel Zvěřina, poprvé v zelenobílém dresu v přípravě skórující Ondřej Svoboda a Benčič. Po obrátce hosté korigovali gólem Fojtíka z penalty nařízené za faul ve vápně. Pokutový kop zahrávali i domácí a Zvěřina z desítky za vlastní sražení upravil na konečných 4:1. „Na obou stranách chybělo několik hráčů základu. Šlo tak o prověrku celých kádrů, která vyzněla jasně pro nás. Zejména v první půli jsme byli viditelně lepší, vynutili si trvalý tlak a vypracovali si plno šancí. Dali jsme tři branky, nastřelili břevno a ještě tam mohly být nejméně dvě penalty. To ale není rozhodující. Příprava to byla dobrá. Cením si kolektivního výkonu. Ve hře se objevily věci, které jsem si představoval, a dobré je, že se rozstřílel Zvěřina,“ pochvaloval si krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Sestava Slavoje: Šiler – M. Svoboda, Flöring, Benc, Benčič – Boháč, Klivanda, Šváb, O. Svoboda – Zvěřina, Peťule, střídali: Trenčanský, Pils a Zatloukal.

Českokrumlovské áčko má hodně nabitý program. Už dnes vyběhne opět na domácí umělku, kde od 18 hodin přivítá nováčka I. A třídy – českobudějovickou Slávii.

Karel Vosika, Jan Petřík