Z devíti zástupců Českokrumlovska účinkujících v mistrovské fotbalové sezoně v A skupině oblastní I. B třídy si post okresní dvojky vybojovalo béčko FK Slavoj Český Krumlov.

Jarní cesta na bednu

Po konečném šestém místě českokrumlovské rezervy v sezoně 05/06 se ze zelenobílými počítalo na umístění v horních patrech i v ročníku nedávno skončeném. Tyto prognózy slavojáci naplňovali už na podzim, když dlouho dokonce vedli tabulku (první prohra přišla až v 6. kole ve Frymburku) a v poločase figurovali na dobrém čtvrtém místě s minimální ztrátou na medailové příčky. Po zimním odchodu trenéra Gerharda Procházky mladšího došlo na lavičce k bratrské výměně a post hrajícího kouče zaujal Michal Procházka. Kádr béčka navíc výrazně zkvalitnil „přestupem“ zkušených hráčů z prvního týmu Haláčka nebo Čábely, po zranění se v rezervě rozehrával útočník Peťule. Českokrumlovští v jarní části, kromě výpadku ve Velešíně a debaklu v posledním kole ve Chvalšinách, plnili roli favoritů a po domácí výhře nad první Slávií ČB se tři kola před koncem dokonce výrazně zapojili do postupové hry. Mužstvo se stalo týmem jara, ale po zmíněném nezdaru v derniéře nakonec obsadilo se ziskem 52 bodů při vysoce aktivním skóre 67:40 konečnou velmi dobrou bronzovou pozici (loni 6. místo, 32 bodů, skóre 37:48). Dres krumlovské rezervy v minulé sezoně celkem obléklo neuvěřitelných 48 hráčů (z toho 10 dorostenců).

Sezona pod lupou

V mistrovském ročníku 06/07 hráči béčka Slavoje v A skupině I. B z šestadvaceti zápasů 16x vyhráli, 4x remizovali a 6x prohráli. Počtem 67 nastřílených branek jim patří post čtvrtého nejproduktivnějšího týmu soutěže. Čtyřicet inkasovaných gólů ukazuje na šestou nejlepší obranu, což je při stálém pohybu v kádru dobrá vizitka. V domácím prostředí slavojáci nastřádali 32 bodů za 10 vítězství a 2 remízy. O jedinou domácí porážku se v derby překvapivě postarala Křemže, která si na podzim z okresního města odvezla všechny body za výhru 2:1. Jinak Českokrumlovští před vlastními fandy na podzim zdolali Čt. Dvory B 3:2, Velešín 3:1, Z. Korunu 7:0, V. Brod 3:0 a Chvalšiny 2:1. V odvetách přehráli Mladé 4:0, Včelnou 5:0, Frymburk 2:0, Slávii ČB 3:2 a Kaplici B 5:0. Remízou, vždy v poměru 1:1, skončily podzimní derby s H. Planou a jarní partie s Římovem.

Na hřištích soupeřů slavojáci přidali 20 bodů za šest výher a dvě remízy, zbylých 5 utkání prohráli. Na podzim zvítězili ve Včelné 2:1, Římově 3:1 a Z. Koruně 4:1. Z odvet vezli tři body za výhry ve Čt. Dvorech 2:0, v Křemži 3:0 a V. Brodě 3:1. Body se dělily na podzim v Mladém (4:4) a na jaře v H. Plané (1:1). Bez bodu se vraceli na podzim z Frymburku (2:3), Slávie ČB (2:5) a z hřiště béčka Kaplice (1:5), v jarní části překvapivě neuspěli ve Velešíně (0:2) a na závěr propadli ve Chvalšinách (0:6).

Kompletní shrnutí sezóny "béčka" Slavoje naleznete na sportovní straně dnešního (středa 18. července) Českokrumlovského deníku.