S Chýnovem mají fotbalisté krumlovského Slavoje dlouhodobě nepříznivou bilanci, kterou však po jarní domácí výhře a nyní po úspěchu v dalším vzájemném utkání už vylepšují.

Český Krumlov – Chýnov 3:2 (1:0)
Zelenobílí začali proti neoblíbenému protivníkovi impozantně. Už v 1. minutě se musel ukázat hostující brankář Fajfrlík, o minutku později však už lovil míč ze sítě. Boháčův dlouhý aut hlavou prodloužil Čábela před branku, ze závaru se balón odrazil znovu k Čábelovi, který diagonální střelou otevřel skóre – 1:0. I v dalších minutách pak domácí pokračovali v nátlakové hře. Ve 14. minutě po spolupráci Peťuleho s Boháčem pálil Weinhard, mířil ale mimo. O několik minut později znovu centroval do vápna agilní Boháč a Peťuleho střelu vyrážel Fajfrlík na roh. Po půlhodině ovšem hosté očividně přidali, převzali iniciativu a zejména po akcích výborného Valáška se dostávali do koncovky. Za zmínku stojí hlavně šance Hlinky, který však po centru Valáška z dobré pozice minul domácí svatyni.

V úvodu druhé půle byl opět míč častěji na kopačkách hostů. Dvě nebezpečné šance soupeře ještě domácí přežili, ale v 53. minutě už uhodilo. Ke střele z 20 metrů se odhodlal Valášek, gólman Plachý míč neudržel – a bylo srovnáno. Tlak hostů otupilo až střídání a změna rozestavení slavojáků. A v 57. minutě se miska vah přiklonila opět na domácí stranu. Čábela vybojoval míč mezi dvěma hostujícími stopery, poslal do uličky rozběhnutému Boháčovi, který šel sám na branku a střelou po zemi upravil na 2:1. V těchto chvílích fanoušci viděli oboustranně kvalitní fotbalovou partii. O něco víc šancí si ovšem vytvářeli Českokrumlovští. Chýnovští přešli na hru se třemi obránci, což dávalo Slavoji možnosti k brejkům. V 73. minutě měl definitivu na noze Peťule, který pálil po zpětné přihrávce od Boháče, ale Fajfrlík reflexivně vyrazil. Za chvíli po centru Čábely zakončoval Peťule hlavou, mířil ale těsně vedle. Poté sám Peťule uvolnil dobře hrajícího Benčiče, ten však s chýnovským gólmanem přeloboval i jeho branku.

Deset minut před koncem Čábela, který dělal hostům velké problémy, prodloužil hlavou na střídajícího Vacka, ten vrátil Bencovi, jehož bomba z plného běhu mířila o vlásek mimo. Pak ovšem přišly chvíle dorostence Špáta. Ten se nejprve dostal k zakončení po vtipné patičce od Peťuleho, střela se ale zastavila na břevnu branky hostů. V 87. minutě se už domácí mladíček Špát dočkal, když si naběhl na Čábelův pas a bez přípravy prostřelil Fajfrlíka na 3:1. Třetí výhru v sezoně si pak už Českokrumlovští nenechali vzít, i když v nastaveném čase dovolili soupeři brankou Hlinky opticky výsledek zkorigovat na 3:2. V kvalitním utkání proti velmi dobře hrajícímu soupeři si slavojáci výhru zasloužili.

Fakta

Branky: 2. Čábela, 57. Boháč, 87. Špát – 53. Valášek, 90. Hlinka, ŽK 2:0 (Boháč, Flöring), řídil Hodánek, 150 diváků.
Slavoj: Plachý, Litvan, Flöring, Benčič, Benc, P. Svoboda (46. Kantor), Klivanda, Weinhard (55. Vacek), Boháč (77. Špát), Čábela, Peťule.

V dalším kole zajíždějí Českokrumlovští v sobotu na hřiště nováčka ze Čkyně.