Fotbalový krajský přebor – 24. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou 5:0 (2:0)

V roli papírového favorita nastoupili fotbalisté českokrumlovského Slavoje proti tradičnímu rivalovi, na jehož hřišti na podzim vyhráli vysoko v poměru 4:0. V odvetě se zrodil podobně jasný výsledek.

Pět zářezů

Hluboká sice v úvodu naznačila, proč rychle v jarní části opustila sestupové pásmo, ale do poločasu ji zlomil druhý gól Slavoje a vyloučení kapitána Dušana Váchy. Úvodní šanci Klímy zastavil včasným zákrokem Benčič. A v 7. minutě udeřili domácí, když se nádhernou umístěnou střelou z vápna prosadil Zvěřina – 1:0. Před poločasem pak překonal Matouška napodruhé z dorážky Boháč – 2:0 Těsně před půlí unikajícího mladíka Špáta zastavil nedovoleně D. Vácha – a hosté šli do deseti.

Českokrumlovští po obrátce přesilovku náležitě využili. Tvůrce hry hostů Povišera vymazal Klivanda a hrálo se podle domácích not. Hned v 50. minutě se dočkal po akci mladíků Špáta a O. Svobody prvně jmenovaný snadné dorážky do prázdné branky – 3:0. Nádhernou „ulici“ Flöringa zakončil neméně úspěšně v 71. minutě Zvěřina svým druhým zásahem na 4:0. Šest minut před koncem vydařeným lobem překonal Matouška ještě Weinhard na konečných 5:0. Na všech brankách Slavoje se podílel dvorní nahrávač Michal Flöring. Českokrumlovští tak zcela zaslouženě získali tři body a na druhém místě tabulky ztrácejí jediný bodík na první Milevsko. Roli favorita pojedou slavojáci potvrzovat v dalším kole v sobotu do Přešťovic.

Fakta z utkání

Branky: 7. a 71. Zvěřina, 37. Boháč, 50. Špát, 84. Weinhard, ŽK 0:2, ČK 0:1 (45. D. Vácha), rozhodčí Bajčík, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Trenčanský – Litvan (77. Zatloukal), Flöring, Benc, Benčič – Boháč, Klivanda, Weinhard, Špát (80. M. Svoboda) – Zvěřina, Čábela (25. O. Svoboda).

Jan Petřík