Rozhodně největší pozornost bude upřena dnes na trávník českokrumlovského Slavoje, kde se v přímé bitvě o čelo utkají druhý s prvním týmem krajského přeboru. Domácí slavojáci přivítají lídra z Milevska, na jehož půdě na podzim vyválčili bezbrankovou remízu. „Po nemoci je Zatloukal, ale ten snad nastoupí. Určitě ale nebude Benčič, který je v zahraničí. V týdnu to zkoušel Čábela, ale v jeho případě to nevypadá moc nadějně,“ prozradil nám před zápasem jara krumlovský kouč Lubomír Pintér.

Druhý okresní zástupce v KP – v pořadí třetí kaplický Spartak – nastoupí zítra doma v roli horkého favorita proti dvanáctému Chýnovu, na jehož hřišti na podzim vyhrál 2:1 po brankách Krůčka a Houšky. „Od začátku nenastoupí Martin Pulec, který se sice už vrátil ze studijní cesty v Chorvatsku, ale po tréninkovém výpadku to na základ nebude. Chceme potvrdit dobré výkony z posledních zápasů. Doma nám povinnost velí vyhrát,“ řekl nám kaplický trenér Jaroslav Křiva.

Výhodu domácího prostředí bude mít i jediný okresní účastník I. A třídy – loučovický FC Vltava. Ten si po minulé ostudě (nesehraný zápas v Protivíně) alespoň trochu může napravit reputaci v partii se Čtyřmi Dvory, kde na podzim inkasoval potupnou osmibrankovou porážku.

Ve dvaadvacátém kole I. B třídy se hrají tři derby. Nejočekávanější souboj se odehraje dnes ve Frymburku, kam na hřiště lídra zavítá v pořadí třetí béčko Č. Krumlova (na podzim vyhrála Šumava 3:1). Souboj ze středu bude k vidění ve Chvalšinách, kde hraje Křemže (na podzim 0:0). Derby duel z dolní poloviny svede proti sobě poslední Zlatou Korunu a desáté béčko Kaplice. Doma hraje dnes ještě druhá Horní Planá, jež v atraktivním souboji z popředí tabulky hostí čtvrté Mladé.