Fotbalový krajský přebor – 8. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – Sokol Čížová 4:1 (2:1)

Českokrumlovští nastoupili bez zraněného Kantora a jen se Švábem na lavičce. Domácí ovšem nemohli vstoupit do utkání lépe. Už v 1. minutě byl faulován ve vápně Peťule a Flöring se z pokutového kopu nemýlil – 1:0. Hosté se ovšem velmi lacino dostali k vyrovnání. V 19. minutě na pokropeném trávníku uklouzl brankář Plachý a na Pichlíka čekala snadná práce – 1:1. Těsně před pauzou uvolnil Čábela hlavou Peťuleho, a ten křížnou střelou zajistil Slavoji poločasové vedení – 2:1.

Domácím se pak vydařil i nástup do druhého dějství, když v 50. minutě Vacek výstavní ranou od břevna za brankovou čáru dal třetí gól – 3:1. Čížová poté vsadila vše na útok, ale do vážnější šance se hosté nedostali. Slavojáci na〜opak hrozili nebezpečnými brejky. Jeden z nich zakončil Peťule, když únik z poloviny hřiště proměnil mazáckým lobem přes vybíhajícího gólmana Jelínka – 4:1. Po „větřínské“ spolupráci Peťuleho s Weinhardem trefil druhý jmenovaný břevno. Do brankové konstrukce mířila i střela střídajícího dorostence Pavla Svobody. Peťule mohl v závěru přidat ještě další branky, ale výše páté výhry Slavoje v sezoně se už nezměnila.

Fakta

Branky: 1. Flöring z penalty, 44. a 65. Peťule, 50. Vacek – 19. Pichlík, ŽK 1:0, řídil rozhodčí Tůma, sledovalo 150 diváků.
Slavoj: Plachý – Litvan, Flöring, Klivanda, Benčič – Boháč (87. Špát), Benc (80. M. Svoboda), Weinhard, Vacek – Čábela (61. P. Svoboda), Peťule.

V dalším kole jede Slavoj hájit neporazitelnost v neděli na horkou půdu Hluboké.