Krumlovský trenér neměl k dispozici distancovaného Weinharda a zraněné Pilse a zejména Flöringa. Toho na postu stopera zastoupil dorostenec Martin Svoboda, který hrál první mistrovský zápas za áčko v základu. V úvodu byli aktivnější domácí, ale bez vážnější šance. Příležitosti hostů byly daleko nebezpečnější. Po Bencově dlouhém pasu a centru Boháče hlavičkoval z malého vápna Peťule, mířil ale nad.

U Jordánu přišlo rozuzlení krátce po poločasové přestávce. V 50. minutě táborský brankář Blažek vyrazil střelu Vacka jen před sebe a na Boháče čekala na malém vápně lehká úloha – 0:1. V závěru pak mohli slavojáci přidat další branky. Zejména šance střídajícího Špáta, střela Vacka nebo nájezd Peťuleho volaly po gólu, ale stav se už nezměnil. V poslední minutě ještě zahrával domácí Šebek přímý kop z rohu velkého vápna, střelu Plachý vyrazil na Grombíře, ale ten hlavou přestřelil.

Fakta

Branka: 50. Boháč, ŽK 2:3 (u hostů Benc, Vacek, Peťule), rozhodčí Tupý, 60 diváků.
Sestava Slavoje: Plachý – Litvan, M. Svoboda, Benc, Benčič – Boháč (78. Špát), Klivanda, Vacek, P. Svoboda – Čábela, Peťule.

Rozhodnutí STK: vzhledem k počasí se jednalo o letošní derniéru – 16. kolo předehráváno nebude. Derby Kaplice – ČK tak bude až na jaře.