Fotbalový krajský přebor – 14. kolo: Slavoj Český Krumlov – Týn 3:2 (1:2)

Šok a obrat

Českokrumlovští nastoupili bez distancovaného Weinharda, zraněného Kantora a Pilse, chtěli ovšem napravit prohru z Dražic. Už v 15. minutě se ale zranil stoper Flöring a na jeho místo musel naskočit hrající asistent Šváb. A se Slavojem to po půlhodině hry vypadalo hodně bledě. Týn totiž od 18. minuty vedl po vydařeném brejku Vornaye. V 32. minutě hrubku domácí obrany potrestal Vařil a hosté měli k dobru dvoubrankový náskok. Naštěstí krátce před odchodem do kabin domácí korigovali. Dobrou šanci sice ještě nevyužil Čábela, ale ve 43. minutě za ruku ve vápně snížil z penalty Peťule na 1:2.

V krátkém časovém úseku v polovině druhého dějství pak slavojáci dokonali obrat. Nejprve v 67. minutě Vacek ztrestal chybu v rozehrávce soupeře a za tři minutky po Boháčově úniku vstřelil vítěznou branku domácích hlavou Benc – 3:2. Hosté sahali po bodu v závěru, ale Vařil hlavičkoval zblízka nad.

Fakta

Branky: 43. Peťule z penalty, 67. Vacek, 70. Benc – 18. Vornay, 32. Vařil, ŽK 2:4 (u domácích Benc, Boháč), rozhodčí Jelínek, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Plachý – Litvan, Flöring (15. Šváb), Klivanda, Benčič – Boháč, Benc, Vacek (78. Špát), P. Svoboda – Čábela, Peťule.

V dalším kole zajíždějí zelenobílí v sobotu na horkou půdu do Tábora.