Český Krumlov – Sezimovo Ústí B 2:1 (1:1)

Skóre utkání otevřeli hosté, když si ústecký útočník došel do vápna pro faul a z nařízené penalty dal Chrt na 0:1. Pak udělal českokrumlovský kouč Pintér několik přesunů v sestavě – a výsledek se dostavil. „S posunutím Flöringa do záložní řady se naše hra úžasně zvedla,“ poznamenal trenér Slavoje. Do půle stačili slavojáci vyrovnat, když využili jednu z řady standardek. Trestný kop ze strany zahrával Flöring, v šestnáctce Klivanda předskočil obránce a umístěnou hlavičkou upravil na poločasových 1:1.

Po změně stran pak Českokrumlovští obrat dokonali a připsali si na Složišti první vítězství. Po rychlé kombinaci středem hřiště putoval míč od Bence přes Flöringa až k Čábelovi, který ranou bez přípravy zajistil Slavoji všechny body – 2:1. „Bohužel, do průběhu celého zápasu zasáhl rozhodčí, který neviděl dva jasné penaltové fauly na Čábelu. Co je ale horší, že po neodpískaném zákroku se zranil Martin Svoboda, u kterého to vypadá na těžký výron kotníku. Potkala nás tak další ztráta,“ mrzelo Lubomíra Pintéra.

Ani výhra nepomohla okresnímu zástupci k opuštění posledního místa v konečné tabulce kvalitně obsazené Jihočeské zimní ligy.

Sestava Slavoje: Trenčanský – M. Svoboda, Flöring, Zatloukal, Benčič – Kantor, Benc, Klivanda, O. Svoboda – Čábela, Boháč, střídali: Lukeš a Weinhard.

 

Doma a venku

Českokrumlovské před startem jarní části KP čekají ještě dva přípravné duely. V sobotu 1. března na domácí umělce změří síly s rakouským Hasslachem (od 14 hodin). O týden později, v sobotu 8. března, se pak v generálce na přírodní trávě na Složišti utkají s účastníkem I. A třídy – budějovickou Lokomotivou.