Oblastní I. B třída – 10. kolo: Smrčina Horní Planá – Hraničář Malonty 5:1 (2:1)

Hattrick Friedla

Hornoplánští předvedli raketový nástup a už od 2. minuty vedli, když se po přihrávce Kastenmajera poprvé v zápase prosadil Friedl – 1:0. Za další čtyři minuty ale bylo vyrovnáno, neboť zaváhání gólmana Hladíka potrestal Pešl – 1:1. Domácí tento moment viditelně rozhodil, a tak se převážně hrálo jen mezi vápny. Až ve 23. minutě měl šanci Ryneš, ale hlavou minul. Na druhé straně trestný kop ze 30 metrů zahrával ve 28. minutě Valeš, jehož prudká střela šla těsně nad. Za minutku se už skóre měnilo, radovali se ale domácí, když Friedl hlavou přehodil Bílého na poločasových 2:1.

Čtyři minuty po obrátce pak střídající Nowak při prvním kontaktu s míčem po centru V. Šlaka vnesl klid do řad Smrčiny – 3:1. Za chvíli Hladík skvěle vytáhl střelu L. Sedláčka na rohový kop. V 64. minutě se sám před Bílým ocitl Koritar, ale malontský brankář zneškodnil. Ani osamocený Gajdoš netrefil míč před odkrytou brankou, a tak další změna stavu přišla až v 72. minutě. To Koritar utekl po pravé straně a z jeho centru završil Friedl svůj hattrick a zvýšil na 4:1. V 76. minutě se akce opakovala jako přes kopírák, jen střelec se změnil. Na konečných 5:1 znovu po přesném centru Koritara dal Kastenmajer. V závěru ještě postupoval hostující Pešl z boku sám, ale Hladík jeho nájezd zlikvidoval.

V derby hráli

Sestavy – Horní Planá: Hladík, V. Šlak (65. Kostínek), Grmela, Truhlář (46. Nowak), Gajdoš (72. R. Šlak), Ryneš, Kastenmajer, Koritar, Kordík, Friedl, J. Šlak.

Malonty: Bílý, Hajdák, Mrzena, Valeš, Gloza, J. Sedláček, L. Sedláček, Gocala, Kovařík (79. Pilný), Pešl, Gažák.

Karel Řepa