Fotbalisté hornoplánské Smrčiny v předehrávce úvodního jarního kola vyhráli na horké svinenské půdě a ukládají se k zimní přestávce v pozici lídra tabulky A skupiny I. B třídy.

Výhra kolektivu

Trhové Sviny – Horní Planá 1:3 (1:2)

Na horké půdě (lépe by se ovšem slušelo říci, že na vodě, neboť hřiště připomínalo jedno velké jezero) se museli hosté obejít bez několika opor. Výhra je o to cennější. Už ve 3. minutě se favorizovaní hosté radovali, když skóroval Gajdoš, ale gól pro ofsajd neplatil. Za další dvě minuty Ryneš z malého vápna vysoko přestřelil, ale vše si vynahradil v 7. minutě. Dvě střely Kordíka si ještě cestu do branky nenašly, ale třetí dorážka Ryneše už znamenala vedení Smrčiny – 0:1. Domácím se podařilo srovnat ve 35. minutě, kdy po centru ze strany dal Picek hlavou na 1:1. Za chvíli kopal Friedl přímák z 22 metrů, ale domácí gólman vyrazil na roh. Od 38. minuty však hosté znovu vedli. Friedl se za vápnem uvolnil a tvrdá střela znamenala poločasový stav 1:2.

Hosty potom skvělými zákroky držel brankář Hladík. Rozhodující moment se zrodil v 53. minutě, kdy domácí nedali pokutový kop. Z nařízené penalty přestřelil Pospíšil. Už za minutku potom mohlo být definitivně jasno. Grmela po sólu udělal kličku gólmanovi, ještě nahrál Friedlovi, jehož střelu však zastavil obránce na čáře. Po hodině hry Ryneš postupoval z půlky sám na branku, ale zakončení uchvátal. Pojistka přišla až v 74. minutě. Přímý kop z 28 metrů zahrával Friedl, na mokrém terénu míč dostal rychlý odskok a domácí gólman kapituloval potřetí – 1:3. Domácí se v závěru dostali do tlaku, dvakrát pomohl Hladíkovi bránící Kastenmajer, který vykopával z čáry, ale Hornoplánští už cenný tříbodový zisk uhájili.

„Kluci zápas odmakali, za což jim patří pochvala. Hlavní je, že v kolektivu bojuje jeden za druhého,“ poznamenal vedoucí mužstva Smrčiny Karel Řepa.

Sestava Smrčiny: Hladík, Grmela, Nowak, Gajdoš, Ryneš, Kastenmajer, Kordík, Friedl, J. Šlak, Kostínek (65. Truhlář), Maurer.

Karel Řepa, Karel Vosika