Oblastní fotbalová I. B třída – 13. kolo: FC Vltava – Smrčina Horní Planá 1:3 (0:1)

Fotbalisté loučovického FC Vltava se nedočkali první podzimní výhry ani na třináctý pokus, když doma v derby prohráli s hornoplánskou Smrčinou.

Převaha favorita

V poměrně nezáživném a fotbalově průměrném prvním poločase zúročili Hornoplánští herní převahu už v 9. minutě. Po faulu Z. Fatury se k provedení přímého kopu z 25 metrů postavil nejlepší střelec Smrčiny Friedl a vymetl pavouky ze šibenice Koutského branky – 0:1.

Zajímavější, alespoň co do počtu gólových situací, byl druhý poločas. Už po deseti minutách hosté přidali pojistku, když přetažený centr zblízka hlavou doklepl svým druhým zásahem v utkání Friedl – 0:2. Od 66. minuty pak bylo definitivně jasno, když po dlouhém pasu za obranu domácí zbytečně reklamovali ofsajd, do sóla se dostal Kastenmajer a tváří v tvář Koutskému nezaváhal – 0:3. Loučovičtí se dvanáct minut před koncem dočkali alespoň čestného úspěchu, když nedorozumění Z. Šlaka s brankářem Hladíkem využil Z. Fatura a upravil na výsledných 1:3.

Loučovičtí tak po dalším nezdaru zůstávají s hubeným ziskem pouhých čtyř bodů na posledním místě. Hornoplánští se po zaváhání dosavadního lídra z Ledenic v Olešnici bodově dotáhli na čelo a zásluhou výrazně lepšího skóre se opět posunuli na první místo průběžného pořadí.

V derby hráli

Sestavy – FC Vltava: Mi. Koutský – Janáček, Fekete, F. Fatura, Zayml – P. Csavoj, J. Peltán, Žák, Z. Fatura – Kapec, P. Schönkypl.

Horní Planá: Hladík – Grmela, Z. Šlak, Gajdoš, Maurer – Ryneš, Kastenmajer, Friedl, J. Šlak – Nowak (90. Kordík), Kostínek (73. Truhlář).

Karel Řepa