Dalším z okresních zástupců z oblastní fotbalové I. B třídy, nad jehož zimní přípravou se zastavíme, je hornoplánská Smrčina, která vyhrála turnaj Stavebna Nejedlý Cup v Č. Krumlově.

Od kormidla

Hornoplánští si v turnajové derniéře trochu pošramotili reputaci prohrou se zástupcem okresní kopané ze Stožce. Podcenění soupeře ale kouč David Kastenmajer odmítá. „Po ztrátě Krumlova bylo jasné, že celý turnaj vyhrajeme. Proto jsem chtěl dát od začátku šanci těm hráčům, kteří toho odehráli méně. Postavili jsme možná trochu slabší sestavu, ale soupeře jsme nepodcenili. Je třeba říct, že Stožec hrál opravdu dobře,“ vrací se Kastenmajer k nevydařenému utkání. „Celkově jsem s vystoupením na turnaji spokojen, a to hlavně s výkony dorostenců. Jasné ale je, že mladíci nemůžou hrát všichni najednou. Proti Stožci jich nastoupilo v základu pět, a bylo znát, že zkušenost ještě chybí,“ má jasno hrající trenér, který však vinou hráčského disciplinárního prohřešku z podzimu momentálně dres Smrčiny neobléká. „Ještě mám trest na dva jarní zápasy. Nevím, jestli vůbec budu pokračovat. Je nás ale málo, takže asi budu muset,“ poukazuje na současnou největší bolest týmu od Lipna. „Zlomené zápěstí vyřadilo brankáře Šablicu, takže musel zaskočit Štěrba. Ten ale dlouho nechytal a do zápasů chodí bez tréninku. Vinou zranění je mimo hru ještě Grmela. Potíže s achilovkou vyřadily Zdeňka Šlaka. Když tedy nepočítám sebe, tak i s dorostenci dáme dohromady tak třináct lidí, a to je problém. Navíc i v našem dorostu je málo hráčů. Ti co nyní jsou a už na podzim hráli v áčku budou hrát ještě za dorost, aby byl vůbec schopen nastoupit. Musíme proto mladíky prostřídat, abychom je hned zkraje neutavili. Na druhou stranu se zatím nejeví, že kádr nějak doplníme, spíš naopak. Jasné totiž je, že už nebude pokračovat Míra Schönkypl, který odchází do Kájova.“

A co Hornoplánské měsíc před ostrým jarním startem v přípravě ještě čeká? „V Krumlově budeme hrát v sobotu s Vyšším Brodem a za týden s Kamenným Újezdem. Generálkou pak bude zápas s béčkem Prachatic na jeho umělce. Je ještě dost času a snad se dáme víc dohromady. Z marodů by už teď měl být aspoň Zdeněk Šlak,“ uzavřel naše krátké zastavení hornoplánský kouč David Kastenmajer.