Nahrávám odpočet ...

Sousedské derby hrané po letech nemělo vítěze

Loučovice - Loučovický FC Vltava hostil vyšebrodské Dynamo a v prestižní partii se body dělily.

3.9.2008

Hráčská mizérie v loučovickém táboře v minulé sezoně často měla za vinu, že hráči nastupovali o víkendu k zápasům prvního týmu i za rezervu (na snímku vpravo jeden z šestigólových střelců áčka Rudolf Karták).Foto: DENÍK/Karel Vosika

I k tomuto derby z programu 4. kola I. B třídy mohli nastupovat klidněji hosté, neboť měli před zápasem na kontě už šest bodů. Domácí měli v kolonce výher nulu a získali jen bodík.

FC Vltava – Vyšší Brod 1:1 (1:1)

V rušném utkání před skvělou diváckou kulisou více než dvou stovek fanoušků měli po úvodní opatrné desetiminutovce první větší šanci domácí. Novic v loučovických barvách, na hostování z Plané přicházející P. Schönkypl, vyslal do sóla Peltána, kterého však zastavil praporek pomezního. V 18. minutě se domácí dočkali. Do vápna se probíjel Z. Fatura, obhazoval si J. Jirkala, který zahrál rukou, a nařízenou penaltu jistě proměnil Zayml na 1:0. Pojistku pak měl dvakrát na noze Z. Fatura, který se dostal až před Večerníka, ale pokaždé nastřelil jen tělo vybíhajícího brankáře. A přišel trest, když domácí inkasovali gól do šatny. Ve 44. minutě hosté vybojovali trestný kop a Krauskopf z 18 metrů trefil šibenici – 1:1. Hüttner si na míč sice sáhl, ale jeho cestě do sítě nezabránil. Druhý poločas začal další šancí domácího Z. Fatury, který ale špatně vyřešil nadějné přečíslení. Pak už postupně přebírali otěže zápasu Vyšebrodští, kteří si vypracovali několik gólovek. Tu největší měl střídající Neugebauer, který po pasu Krauskopfa šel sám, ale na Hüttnera nevyzrál. Prestižní sousedská bitva hraná o mistrovské body přesně po deseti letech tak skončila smírně.

Sestavy v derby

FC Vltava: Hüttner – Sládek, Žák, F. Fatura, Zayml – Kapec, P. Csavoj, Hošek (54. Karták), J. Peltán – Z. Fatura (76. Ma. Koutský), P. Schönkypl.

Vyšší Brod: Večerník – Pomije, J. Jirkal, Sojka (69. Vančura), Račák – Dibďák, Krauskopf, Filip, A. Jirkal – Závodský (37. Neugebauer), Marek.

Autor: Karel Vosika

3.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
Volby ve Velešíně.
17

Nebývalý zájem o voličské průkazy překvapil

Slavnostní zahájení Festivalu vína v Český Krumlov v klášterní zahradě u vinic na Tramínu.
18

V Českém Krumlově začal šestitýdenní Festival vína

Žlutý kajak zmizel i přesto, že byl schovaný v rákosí

Hůrka - Policisté pátrají po zloději, který někdy v době od 1. do 13. října ukradl z břehu lipenské přehrady, v blízkosti Jezerního penzionu v Hůrce, žlutý sportovní mořský kajak značky Necky Zoar.

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

Český Krumlov-Sportovní víkend na Českokrumlovsku.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.