Chvalšiny – Křemže 1:1 (1:0)

V tradičně hektické partii měli první velkou šanci domácí, ale Měchura ve 13. minutě pálil z úhlu do tyče. Po půlhodině měli naopak tutovku na brejky hrající hosté, když se sám na branku řítil K. Rolník, ale Valenta jeho přízemní střelu vyškrábl na roh. A tak znovu platilo už omšelé nedáš – dostaneš. Za dvě minuty se do vápna hostů po přihrávce Sluky probil P. Postl a nadvakrát protlačil míč za Linhova záda – 1:0. Hodně vzruchu pak bylo k vidění krátce před půlí. Nejprve Edelman pěknou střelou z trestného kopu trefil spojnici chvalšinské branky. Vzápětí se tváří v tvář Valentovi ocitl Chromý, ale prováhal nejvhodnější okamžik k zakončení a následně jeho střelu zblokovali domácí obránci. V nastaveném čase pak olej do ohně vlil souboj hostujícího L. Rolníka a domácího Lamače, po kterém křemežský hráč viděl za faul oprávněně žlutou, ale chvalšinský „brousek“ za oplácení a kopnutí do ležícího protihráče od chybujícího arbitra také inkasoval jen napomenutí stejné barvy.

Neurovnaná hra pokračovala i po obrátce. Naděje hostů na bodový zisk držel brankář Linha, který dvakrát vyrážel nebezpečné pokusy střídajícího Motze a bravurně zasáhl proti gólové střele Piláta. A čtvrt hodiny před koncem emoce vzplály znovu. U postranní čáry hostující L. Rolník zbytečně „zajel“ do Kamenského, viděl už druhou žlutou, ale červená nepřišla, a tak zůstal na hřišti! A pět minut před koncem se zrodila už tradiční remíza v soubojích těchto soupeřů. Na křídle se K. Rolník zbavil Čarka, centrem našel na hraně ofsajdu se pohybujícího Chromého, který lobem zpoza vápna přehodil daleko vyběhnutého Valentu – 1:1.

Jak nastoupili

Chvalšiny: Valenta – Holas, Kamenský, Lamač (46. Motz), R. Čarek – Pilát, Měchura, Paráček, P. Postl – Sluka (80. Vavrek), Friš.

Křemže: Linha – Šulc (29. Chaloupka), Filip, L. Rolník, Brabec – Bartoš, Edelman, Chromý, Š. Opekar (65. P. Kouba) – K. Rolník, Štindl.