Další podzimní kolo fotbalových soutěží přináší ve víkendové nabídce pozoruhodné souboje.

Vydrží muška?

Jako první z dvojice okresních zástupců účinkujících v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – se v sedmém kole představí hráči kaplického Spartaku, které dnes čeká vystoupení na horké půdě v tabulce osmých Vodňan. Kapličtí v předchozím dějství rozstříleli na domácím trávníku béčko Sezimova Ústí (4:0) a polepšili si na páté místo. Na vedoucí a stále stoprocentní Tábor však spartakovci ztrácejí sedm bodů. „Aby čelo příliš neutíkalo, potřebujeme bodovat i venku. Ve Vodňanech, které hlavně doma jsou velmi nebezpečné, to však bude určitě těžké. Já ale věřím, že potvrdíme zlepšenou střeleckou formu, opět se v koncovce prosadíme a něco přivezeme,“ optimisticky před dnešním zápasem říká kaplický kouč Václav Domin, který bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Minule chybějící Kokeš a Urazil už jsou. Chybět kromě dlouhodobě zraněného Houšky tak bude jen Pavel Pulec, který nejede kvůli pracovním povinnostem.“

V minulém ročníku si Kapličtí přivezli na podzim z Vodňan bod za remízu 2:2 a v jarní odvetě doma „drůbežáře“ zdolali v poměru 2:0.

Pomůže zemětřas?

Fotbalisty českokrumlovského Slavoje čeká zápas sedmého kola až zítra, kdy se od 13 hodin představí na trávníku v tabulce jedenácté Čížové, kde v posledním vzájemném zápase na jaře tohoto roku prohráli 1:2. „V Čížové je malé hřiště, kde to všechno je o soubojích. I z toho pohledu musíme hodně přidat, protože s výkonem jako minule proti Jankovu, bychom neuspěli,“ připomíná si krumlovský kouč Lubomír Pintér předchozí nezdar a domácí prohru s exdivizním soupeřem (1:4). „S přístupem jsem vůbec nebyl spokojen a udělám proto změny, které se mnoha hráčům nebudou líbit,“ slibuje kouč zemětřesení v základní sestavě, v níž visí otazník jen u minule zraněného Beránka.

První třídy

Jediný okresní zástupce v druhé nejvyšší krajské soutěži – oblastní I. A třídě – z Frymburku se po šesti kolech chlubí bilancí bez prohry. V sedmém dějství ale na hráče FC Šumava čeká přetěžký oříšek, neboť dnes budou usilovat o prodloužení série na hřišti v tabulce druhého a velmi ambiciózního Oseku.

V oblastní I. B třídě se tentokrát hrají pouze dvě okresní derby, ale obě slibují velmi zajímavý náboj. Už dnes se na trávníku dosud velmi úspěšného nováčka z Dolního Dvořiště představí loučovický FC Vltava. Zatímco novic válí a se ziskem 13 bodů mu patří výborná třetí příčka tabulky, tak exúčastník I. A třídy z Loučovic ještě nevyhrál a s pouhými dvěma body je až dvanáctý. Dočkají se dnes hosté první výhry nebo bude pokračovat tažení novice?
Zítra bude velká pozornost upřena na českokrumlovský trávník, kde v tabulce osmé béčko domácího Slavoje vyzve lídra průběžné tabulky z Horní Plané. Smrčina v minulém kole v jiném derby zostudila rezervu Kaplice (8:0) a zelenobílí přivezli tři body z Loučovic. Kdo z obou tradičních rivalů v prestižní bitvě potvrdí lepší formu? V minulé sezoně se ve vzájemných soubojích více dařilo hostům. Na podzim v Krumlově vyhráli Hornoplánští 2:0 a v jarní odvetě u Lipna se body po bezbrankovém výsledku dělily.

Z dalších okresních zástupců v A skupině I. B třídy hrají doma ještě tři. V pořadí devátá Křemže dnes vyzve šesté Trhové Sviny a poslední Malonty se budou snažit smazat nulu v partii se silnou a v pořadí druhou Olešnicí. Zítra hraje Vyšší Brod doma proti nováčkovi z Ledenic.

Ven jedou Chvalšinští, které s plánem na zisk prvních podzimních bodů čeká dnes od 14.30 těžké vystoupení na půdě čtvrtého Mladého.