Krajský přebor – 10. kolo: FK TOPMEN Spartak Kaplice – FC Chýnov 1:0 (1:0)

Fotbalisté kaplického Spartaku hostili v desátém kole nepříjemný Chýnov.
Při absenci nemocného Lesňáka měl domácí trenér Domin největší problémy se složením útoku. Nakonec se na hrotu objevil osamocený Lukáš Pulec nejčastěji doplňovaný Kollárem. Chýnov oproti loňské sezoně disponuje kvalitnějším kádrem, což potvrdil i v tomto zápase.

Premiérová trefa

V úvodu se dlouhé minuty hrálo především ve středu hřiště bez větších šancí. Do vedení tak mohli jít až ve 21. minutě hosté, když po rohu a centru Novotného přišla gólová hlavička Škuliny, při které se ale vyznamenal brankář Kopřiva. Domácí poprvé mezi tyče zamířili až o dvě minuty později a skóre se tentokrát pohnulo. Na levé straně zakombinovali Kollár s Krůčkem, prvně jmenovaný zatáhl míč po křídle, poslal před branku přízemní centr, na který si naběhl Lukáš Pulec a skluzem uklidil míč pod břevno Plachého branky – 1:0. Kaplický ofenzivní hráč se radoval z premiérového podzimního zásahu. Inkasovaná branka hosty poněkud zaskočila a za dvě minuty po rohu Kollára mohlo být domácím ještě veseleji. Centr prolétl až k L. Pulcovi, ten však v tomto případě mířil těsně mimo. O chvilku později Vávra uvolnil M. Pulce, který pálil z vápna, Plachý tvrdou střelu po zemi neudržel, ale nikdo z kaplických hráčů nedokázal vyražený míč dopravit za brankovou čáru. Pak se hra opět poněkud zklidnila a do kabin se šlo za nejtěsnějšího vedení Spartaku.

I po změně stran pokračovala partie odbývající se především ve středu pole. Na první vážnější šanci se čekalo až do 58. minuty, kdy Flöring hlavou prodloužil na Kollára, který zleva pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel L. Pulce, jenž ale zakončil nepřesně. Pokud se hrálo tři čtvrtiny zápasu především takticky, tak závěrečná čtvrthodinka pak byla hektická a útoky se střídaly ze strany na stranu. Nejprve dvakrát zasahoval Plachý po střelách L. Pulce a Záveského. Hosté se stále víc tlačili do útoku a Kapličtí chodili do brejků. Šest minut před koncem zatáhl po pravé straně Flöring, na jeho centr si naběhl Kollár, střílel z první, trefil však jen břevno. A to mohlo domácí hodně mrzet. V nastaveném čase byli totiž hosté velmi blízko k vyrovnání, když po zemi do vápna přihrával Kubec, bez přípravy pálil nabíhající Mládek, ale ránu směřující do branky vykopl z čáry obránce Vávra. Na roh pak šel i hostující gólman Plachý, na centr Novotného nejvýše vyskočil Petr, jehož gólovou hlavičku Kopřiva se štěstím reflexivně vyrazil. Hosté měli velice blízko k zisku bodu a asi by si ho i zasloužili, paní Štěstěna však byla tentokráte nakloněna k domácím. Hrdinou zápasu se tak stal kaplický gólman Luděk Kopřiva.

Fakta z utkání

Branka: 23. L. Pulec, střely na branku 5:4, mimo 5:3, rohy 6:3, fauly 13:15, ŽK 3:3 (u domácích Flöring, L. Pulec, Kokeš), rozhodčí Pávec, sledovalo 200 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Vávra – Záveský, Románek, Flöring, M. Pulec (69. Beránek) – Kollár (86. Pliška) – L. Pulec (90. Matoušek).

Trenér Spartaku Václav Domin hodnotil: „Věděli jsme, že výsledky Chýnova z úvodu podzimu neodpovídají nynější kvalitě jeho kádru. S tak kvalitním týmem rozhodně nebude hrát na chvostu přeboru, jak tomu bylo v minulých sezonách. Prakticky náš jediný útočník onemocněl, takže jsme museli improvizovat a nastoupili se sedmi záložníky v základu. Jsem rád, že se konečně dostavila pověstná kaplická bojovnost. I když se fotbalově nedařilo, tak kluci výhru vydřeli. Byl to ovšem zápas Luďka Kopřivy, který nás výrazně podržel.“

V dalším kole zajíždějí stále čtvrtí Kapličtí v neděli na hřiště exdivizního a v tabulce šestého Jankova.

Libor Granec