Pod kormidelnickou taktovkou trenéra Jaroslava Křivy dokráčeli fotbalisté Spartaku Kaplice v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – ke konečnému bronzovému stupínku, čímž zopakovali umístění z předchozího ročníku. V posezonním zastavení jsme s trenérem Křivou hovořili o jarní části i plánech spartakovců do budoucna.


Před startem jara jste bral za reálný odhad možností mužstva umístění maximálně do pátého místa, což jste ještě překročili. Tedy spokojenost?
Vezmu to trochu ze širšího pohledu. Před jarem bylo jasné, že po velkém posílení je jediným horkým favoritem přeboru Písek. U nás bylo úkolem hrát do čtvrtého místa a hlavně předvádět atraktivní fotbal. To se vcelku dařilo. Osobně jsem pomýšlel i na lepší umístění. Už před zahájením jarní části nás ale potkaly problémy. Ještě před odvetami se těžce zranil Lexa, který odmarodil celé jaro. V prvním zápase dlouhodobě vypadl i Bernát. Ze zdravotních důvodů skončil Kuzma. Pracovní úraz skoro na celé jaro vyřadil Urazila. Další zranění potkala Matouška, Bajkaniče. Po zápase s Krumlovem byl na několik utkání mimo hru Krůček. Těch výpadků a zranění tedy bylo až příliš.


Přesto jste v jarní části například zaznamenali úctyhodnou vítěznou sérii bez ztráty bodu na hřištích soupeřů a odehráli výborné zápasy. Co se vám konkrétně povedlo a na druhou stranu nepovedlo?
Někdy to bylo horší v defenzívě. Útočná fáze byla v pořádku. Dali jsme na jaře jedenačtyřicet branek, což je hodně. V obraně to ale často skřípalo. Ve třech zápasech, a to v Bavorovicích, Dražicích a na závěr v Prachaticích jsme dostali jedenáct branek, což je s osmi inkasovanými góly ve zbývajících utkáních velké číslo. Venku to bylo dobré, vyhovovala nám hra do brejků. Doma to při hře do plných už bylo někdy horší. Kladem však určitě je zabudování dalších mladíků do mužstva. Pravidelně hrál Smolen, který ještě dva roky věkově patří do dorostu. Podobné je to u Matouška. Byli tu ještě ani ne dvacetiletí Friedl nebo jarní objev Lesňák, kteří se už při svém mládí stali oporami.


Kádr tedy máte dostatečně perspektivní. Zůstane pohromadě?
Už dnes víme, že odejdou dva z výše jmenovaných mladíků. Smolen nastoupí do přípravy s prvoligovým dorostem Dynama k trenéru Skálovi. Lesňák míří do juniorky Dynama k trenéru Musilovi. To je realita, které nemůžeme ani nechceme bránit. Je to totiž i dobrá vizitka naší práce, že hráči, kteří v Kaplici začínali od žáků, míří do vyšších soutěží. Hodně jim přeji další fotbalový růst.


A další hráči?
K pokračování u mužstva jsem si dal podmínku, aby kádr zůstal pohromadě. Mužstvo ale musíme ještě vhodně doplnit. Vytipováno nyní máme čtyři až pět nadějných hráčů, kteří projevili zájem hrát v Kaplici. Na konkrétní jména je ale ještě brzy. Budeme teď jednat a uvidíme, jak se doplnění povede.


Letní přípravu zahajujete 9. července. Co je v plánu a s jakými cíli půjdete do další sezony?
Jako každé léto počítáme se čtyřdenním soustředěním, tradičně budeme hrát letní turnaj v Týně nad Vltavou, dále se rýsuje několik přípravných zápasů se silnými soupeři. A cíle do další sezony? Je jasné, že žádné nízké si klást ani nemůžeme. Umístění z předchozích sezon, naše pověst, to vše nás řadí ke krajské špičce, kde se pochopitelně chceme pohybovat nadále. A pokud se podaří současný kádr udržet a ještě vhodně doplnit, tak mohu slíbit, že v další sezoně uděláme v Kaplici všechno pro to, aby to případně bylo ještě lepší než třetí místa z posledních dvou ročníků.

Kompletní rozbory sezony se statistickými údaji najdete v dnešním (čtvrtek 28. června) vydání Českokrumlovského deníku.