Oba okresní zástupci účinkující ve fotbalovém krajském přeboru jedou v předposledním – devětadvacátém – kole na hřiště soupeřů.

Bitva o naději

V tabulce s dvoubodovou ztrátou na první Milevsko druhý kaplický Spartak se dnes představí v očekávaném souboji na hřišti nevyzpytatelného a v pořadí pátého Tábora, se kterým na podzim doma jen remizoval v poměru 1:1. Při předpokládané výhře Milevska nad Vodňanami potřebují spartakovci pro udržení naděje na postup přivézt z města husitů všechny body. „Cíl je jasný. Potřebujeme vyhrát, a tomu podřídíme i naší taktiku. Plusem je, že jsme kompletní, a tak mám spíše příjemné starosti jak základ postavit. Váhám pouze na jednom postu. Určitě jsme si vědomi, že Tábor bude tak trochu bojovat i za Milevsko, ale my uděláme všechno, samozřejmě po stránce sportovní, abychom uspěli. Chceme vyhrát, pak uvidíme, co bude dál. Hlavně je třeba proměňovat šance, což v poslední době nebylo úplně v pořádku,“ má jasno kaplický kouč Jaroslav Křiva.

Nedat kůži lacino

Fotbalisté v tabulce třetího českokrumlovského Slavoje míří dnes na trávník třináctého Týna, který stále ještě nemá klidné spaní. „Soupeř potřebuje pro záchranu body jistoty, ale my mu nic neusnadníme. V každém případě jedeme vyhrát. Loni, kdy jsme bojovali o záchranu my, tak nám také nikdo nic nedaroval. Doufám, že stejně k tomu přistoupíme i my. Chceme oplácet stejnou mincí. Jsme téměř kompletní. Škoda, že kvůli školním povinnostem bude chybět Vacek, který se po návratu na trávník dostával do velmi dobré formy,“ přiblížil nám krumlovský kormidelník Lubomír Pintér. My dodejme, že Slavoj na podzim vyhrál doma až po velkém boji 3:2, když v půli měl o gól navrch soupeř z Týna.