KP: Spartak Kaplice – FC Chýnov 2:0 (1:0)

Šťastný gól

Už úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Spartakovci pohledně zakombinovali, Houška posunul míč na L. Pulce, ten našel ve vápně svého bratrance Pavla, jenž ale ve stoprocentní šanci na brankáře Fajfrlíka nevyzrál. Hosté se pak i nadále prezentovali vyloženě obrannou taktikou, a tak Kapličtí měli po většinu času míč na svých kopačkách. Poprvé se skóre měnilo v 16. minutě, kdy šli domácí šťastně do vedení. Po průniku Kokeše nastal ve vápně hostů velký závar, po několika odrazech míč skončil v síti a branka byla nakonec připsána Houškovi – 1:0. V dalších velkých šancích se pak postupně ocitli Románek, P. Pulec, Kuta nebo Friedl, ale na pojistku se čekalo až do druhé půle. Ta začala šancí hostů, při střele Trčky se však Kopřiva překvapit nenechal. Ve 49. minutě přidali Kapličtí uklidňující zásah. Houška přistrčil míč Friedlovi, ten se za vápnem uvolnil a levačkou zamířil přesně k tyči – 2:0. Tento brzy po obrátce vstřelený gól rozhodl o zbytku zápasu, který se už dohrával jakoby z povinnosti. Kvalita hry už notně zaostávala za první pětačtyřicetiminutovkou. Těsně vedle pálil Románek a v závěru z dobrých pozic neuspěli ani Matoušek a Houška. Kapličtí přesto dokráčeli k povinnému vítězství, které je posouvá na druhé místo, dva body za vedoucí Milevsko. V příštím kole zamíří spartakovci v sobotu na trávník dalšího zachraňujícího se soupeře, v tabulce třináctého Týna.

Duel pod lupou

Branky: 16. Houška, 49. Friedl, střely na branku 7:5, mimo 12:1, rohy 9:2, fauly 18:10, žluté karty 1:1 (u domácích Krůček), rozhodčí Hoch, 250 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Matoušek – L. Pulec (81. Beránek), Románek, Friedl (63. M. Pulec), Záveský – Houška, P. Pulec (61. Lesňák).

Hlasy z lavičky

Jaroslav Křiva (Kaplice): „Hráli jsme proti soupeři, který se prakticky jenom bránil a my se jen těžko prosazovali. V naší hře mi chyběla lepší finální přihrávka i klid v koncovce. Přesto jsme si vytvořili spoustu šancí, i po pěkných akcích, ale ani ty nejvyloženější jsme nedokázali proměňovat. Za tři body jsem rád, ale výkon rozhodně nebyl podle představ.“

Radim Hešík (Chýnov): „Kaplice nás předčila na všech postech. Je to velmi kvalitní soupeř. My jsme přijeli s přáním uhrát bod, čemuž jsme i podřídili taktiku. Bohužel, dali jsme si prakticky vlastní gól, což se na hře podepsalo. Když chuť, vůli a bojovnost ukážou tři hráči, tak je to málo.“