KP: Spartak Kaplice – SK Čkyně 3:0 (2:0)

Od úvodního hvizdu byli domácí aktivnějším týmem. Už ve třetí minutě zahrával rohový kop M. Pulec, přetažený centr vrátil hlavou před branku Krůček, P. Pulec ovšem hlavičkoval jen nad břevno. Přesto se na první gól nečekalo dlouho. V sedmé minutě se na levé straně hřiště krásně uvolnil L. Pulec, pronikl až do vápna, přesným centrem našel nabíhajícího M. Pulce, který hlavou nedal brankáři Ranglovi žádnou šanci – 1:0. Minutu nato po zpětné přihrávce P. Pulce pálil tvrdě, ale nepřesně Matoušek. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách a byli to převážně oni, kdo zaměstnával soupeřovu obranu v čele s brankářem. Po čtvrthodině hry Lesňák přiťukl míč Houškovi, ten však pálil jen nad břevno čkyňské svatyně. Hosté se mockrát k ohrožení kaplického brankáře nedostávali. V polovině prvního dějství zahrával trestný kop z pravé strany Duka, v kaplické šestnáctce nastal závar, hosté z toho však vytěžili jen sraženou střelu kapitána Kuneše.

A tak opět gólově uhodilo na druhé straně. Ve 28. minutě zahrával trestný kop z levé strany Houška, na jeho centr si naběhl nikým atakovaný Kuta a střelou z první překonal brankáře Rangla po druhé – 2:0. Gólman hostí si sice stačil na míč sáhnout, ten však stejně skončil za brankovou čarou. V poslední čtvrthodině prvního poločasu kvalita hry ze strany domácích poněkud upadla a moc nechybělo, aby je hosté vytrestali. Ve 42. minutě Kuneš přenesl hru na nabíhajícího Kvapila, který se dostal do vápna, vyslal tvrdou ránu k bližší levé tyči, Kopřiva stačil míč vyrazit. Minutu před pauzou pak hostům nebyl uznán gól Kvapila, pro jeho ofsajdové postavení. Na druhé straně zpoza vápna pálil bez přípravy P. Pulec, míč prolétl těsně mimo levé tyče.

Promarněné šance

Ani v úvodu druhého poločasu toho moc pohledného k vidění nebylo. Nejprve se snažili hosté, z územní převahy však vytěžili jen čtyři rohové kopy, ze kterých se ale prosadit nedokázali. Stejně tomu tak bylo i na druhé straně. I domácí měli sérii několika rohových kopů, ale taktéž bez výsledného efektu. V polovině druhého dějství měli hosté výhodu přímého kopu. K jeho provedení se postavil Kuneš, míč však poslal vysoko nad branku. Na druhé straně se neujala ani střela kapitána Románka. V 70. minutě Houška českou uličkou vysunul M. Pulce, ten však poslal míč jen do vybíhajícího brankáře Rangla. Gólově se pak Kapličtí prosadili až deset minut před koncem zápasu. Střídající Friedl vypíchl obránci míč, toho se zmocnil Houška, pronikl do vápna a přesnou střelou nedal Ranglovi žádnou naději – 3:0. Ve zbývajících minutách si pak ještě oba dva týmy připravili po jedné velké šanci. Nejdříve to byli domácí. Na pas Kuty si naběhl do vápna Friedl, padajícího Rangla ale nepřekonal. Na druhé straně sklidil potlesk tribun brankář Kopřiva. Na levé straně se pěkně uvolnil Šíp, prošel do vápna, vyslal tvrdou ránu pod břevno, kaplický brankář skvělým zákrokem vyrazil míč na roh.

Kapličtí tak nakonec splnili povinnost, nováčka z Čkyně dokázali porazit o tři branky a dvě kola před koncem tak na vedoucí Milevsko ztrácí stále dva body. O postupových nadějích hodně napoví následující kolo.

V sobotu se Kapličtí představí v Táboře.

Fakta z utkání

Branky: 7. M. Pulec, 28. Kuta, 80. Houška, žluté karty 3:3, hlavním rozhodčím byl Štuk, zápasu přihlíželo 250 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Matoušek – L. Pulec (78. Friedl), Románek, P. Pulec (81. Beránek), M. Pulec (72. Záveský) – Houška, Lesňák.

Slovo od kormidla

Trenér Spartaku Kaplice Jaroslav Křiva: „Proti kvalitnímu soupeři jsme podali velmi dobrý výkon. Hlavně v prvním poločase se nám dařilo soupeře přehrávat. Vytvořili jsme si šance, bohužel proměnili jen dvě. Oproti minulému týdnu byla ale naše hra daleko lepší a zaslouženě jsme zvítězili. Pochválit musím celý tým, který pracoval bezchybně. Vyzdvihnout musím brankáře Kopřivu, který vyřešil všechny ošemetné situace s naprostým přehledem. Příliš spokojený nejsem jen se závěrem prvního poločasu a začátkem druhého, kdy jsme poněkud vyklidili pole."

Libor Granec