V závěrečném kole Jihočeské zimní ligy poměřili fotbalisté Spartaku Kaplice síly s ligovým dorostem Dynama ČB a poprvé v zimní přípravě okusili přírodní trávu.

 

Prohra o gól

Dynamo ČB dor. – Kaplice 4:3 (2:1)

V úvodu byli aktivnější domácí. Už ve 2. minutě Jasanský ve vyložené šanci mířil do boční sítě. Aktivita domácích mladíků slavila úspěch ve 14. minutě, kdy v rozehrávce chyboval L. Pulec, míče se zmocnil Jasanský a z vápna střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Z vedení se však domácí radovali jen několik desítek vteřin. Kapec pasem do křídla našel Beránka, ten přihrál Lesňákovi, jehož nepovedená střela se stala ideální nahrávkou a Kuzma v koncovce nezaváhal – 1:1. Poté se hra v poli srovnala, ale od poloviny prvního poločasu byli znovu aktivnější dorostenci, kteří po půlhodině hry šli znovu do vedení. Agilní Pliška kolmicí vysunul rozběhnutého Nitrianského, který pronikl do šestnáctky a střelou k tyči dal na poločasových – 2:1.

Vstup do druhého poločasu ale vyšel daleko lépe hostujícím fotbalistům. Nejprve L. Pulec přihrál míč Lesňákovi, ten pálil zleva na bližší tyč, ale střídajícího gólmana Vlka nepřekonal. V 52. minutě už bylo vyrovnáno. Trestný kop zahrával M. Pulec, gólovou hlavičku Lesňáka stačil Vlk skvělým zákrokem vytáhnout, ale na nekompromisní dorážku Lukáše Pulce byl již krátký – 2:2. Ani tento stav však neměl dlouhého trvání. Domácí totiž za další čtyři minuty ztrestali opětovnou nedůslednost kaplických bránících hráčů. Do vápna centroval Jasanský a Příhoda se štěstím už potřetí převážil misku vah na domácí stranu – 3:2. Za chvíli na druhé straně L. Pulec ideálním pasem za obranu našel nabíhajícího Lesňáka, který se pokusil přehodit vyběhnutého Vlka, ale zakončení bylo nepřesné. Vzápětí mohl minelu Krůčka potrestat Kučera, ale stoprocentní šanci zahodil. Poté si vypracovali dvě dobré příležitosti Kapličtí. Po hodině hry zprava centroval Friedl, po hlavičkovém souboji L. Pulce s obráncem míč propadl až k volnému Kaločaiovi, ten však zblízka ležícího Vlka nepřekonal. Z vápna ještě pálil Lesňák, ale křížná táhlá střela těsně minula levý horní růžek budějovické svatyně. Přesto se Kaplickým podařilo i potřetí vyrovnat. V 70. minutě trestný kop rozehrál M. Pulec nakrátko na Friedla, jehož střela byla sražena k L. Pulcovi, který zamířil přesně k bližší tyči – 3:3. Jenomže za dalších pět minut už znovu vedli mladíci z Dynama. Pliška si několikrát narazil se svými spoluhráči, dostal se až tváří v tvář brankáři Kopřivovi a nezaváhal – 4:3. Zbývající čtvrthodinka již vyložené šance nepřinesla, a tak se z těsného, ale zaslouženého vítězství radovali dorostenci budějovického Dynama.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kapec, Záveský – Beránek, Kubata, M. Pulec, Kuzma – Lesňák, L. Pulec, střídali: Friedl, Kaločai.
V sobotu Kapličtí zamíří k další přípravě ven, a to na hřiště divizních Horažďovic.

Libor Granec