Z tradičního letního turnaje v Týně nad Vltavou přivezl stříbrné medaile. Poslední částí letní přípravy kaplických fotbalistů byl turnaj v Týně nad Vltavou.

Spartak Kaplice – Písek
2:1 (2:1)


Písek do Týna přivezl kombinovaný výběr. Už ve čtvrté minutě hráči Spartaku zakombinovali, ale po centru L. Pulce nedokázal zakončit Houška. K míči se dostali Písečtí, balón doputoval až na polovinu Kaplice, Nousek prohodil míč mezi obráncem na nabíhajícího Moravce, který pohotovou střelou zamířil přesně. Ve druhé polovině prvního dějství se podařilo hráčům Kaplice skóre dokonale otočit. Nejprve se krásně ve 22. minutě z trestného kopu trefil Bernát a o chvíli později zakončil akci Houšky a L. Pulce střelou po zemi Friedl – 2:1. Po změně stran příliš šancí k vidění nebylo. Neujaly se střely kaplických Friedla ani Houšky. Střídající brankář Spartaku Hejný byl prakticky bez práce. Z postupu do finále radovali kapličtí fotbalisté.

Finále
Týn n. Vlt. – Spartak Kaplice
2:2 (1:0), pen. 4:2Ani ve finálovém duelu se na úvodní branku nečekalo dlouho – pouhých deset minut. Už ve třetí minutě se ale do velké šance dostal kaplický Houška, brankář Spěvák jeho pokus vytáhl na pravou tyč. Poté se o slovo přihlásili i Týnští. Jako první se v jejich dresu dostal do šance Maruška, ale po přihrávce Vařila zakončoval velice nepřesně. V sedmé minutě domácí zleva rychle vhodili aut do vápna na nabíhajícího Hrdinu, ten vypálil nepříjemně z úhlu, ale Kopřiva stačil jeho střelu vyrazit. V závěru první desetiminutovky už ale neodolal a byl překonán. Po centru z levé strany na zadní tyč přistrčil Kubíček míč zpětnou přihrávkou Davidu Spěvákovi, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Po dvaceti minutách hry to s Kaplickými mohlo vypadat ještě podstatně hůře. Po nedorozumění v defenzivní činnosti se až před brankáře dostal osamocený Vornay, ale Kopřiva se štěstím dokázal zachránit.

Po změně stran se podařilo hostům vyrovnat. Běžela 51. minuta, když z pravé strany zahrával rohový kop Houška, na centr si naběhl Cahyna a prudkou hlavičkou pod břevno nedal R. Spěvákovi žádnou šanci – 1:1. V 55. minutě po dalším rohu Cahyna tentokráte hlavou netrefil míč ideálně, ten se však dostal ke Krůčkovi, který zblízka poslal balón do tyče a ani následné dorážky stejných hráčů Spartaku brankou neskončily. Hned v následující minutě po centru z levé strany bránící Švarc prodlužoval míč za sebe, ten spadl na ruku Románka a pískala se penalta, kterou Meidl s přehledem proměnil – 2:1. Do třetice se pak tyč za zády gólmana Olympie rozezvučela po hodině hry. To na ní skončila střela Davida Janků. V 66. minutě se vyznamenal střídající brankář Kaplice Filip Hejný, když skvělým zákrokem vyškrábl míč z levého horního růžku své branky, kam směřoval přímý kop Meidla. Krátce před koncem zápasu se nakonec podařilo hostům vyrovnat. Z levé strany centroval L. Pulec a Cahyna opět hlavou dokázal skórovat na 2:2. V samotném závěru se pak Kapličtí dostali do brejku – Houška vysunul Babku, který byl ve vyložené šanci, naštěstí pro domácí branku Olympie netrefil.
O vítězi tedy rozhodovaly penalty. Hned první kopající střelec selhal. Na brankáře R. Spěváka nevyzrál Houška, Matuška se nemýlil. Ani druhý kaplický hráč pokutový kop neproměnil – L. Pulec trefil břevno. Týnský Brom už tedy zvýšil na 2:0. Ve třetí sérii uspěl Janků i Meidl. Poté se přesně trefil i Cahyna, a protože skóroval i domácí Klička, bylo o vítězi rozhodnuto už před závěrečnou pátou sérií. Z konečného prvenství na turnaji se tedy radovala pořadatelská Olympie Týn nad Vltavou.


Sestava Spartaku: Kopřiva, Hejný – Krůček, Kokeš, Bernát, Cahyna, Friedl, Románek, Janků, Záveský, L. Pulec, Houška, Švarc, Babka
Nejlepší hráč Spartaku: Luděk Kopřiva
Nejlepší hráč turnaje: Ondřej Cahyna (Spartak Kaplice).