Kaplice – Žirovnice 4:1 (2:1)

V zajímavé partii dvou účastníků oblastních přeborů se skóre poprvé měnilo už po sedmi minutách hry, kdy se zástupce našeho okresu ujal vedení. Brankář Wolek poslal dlouhý výkop na polovinu hostů, kde Lesňák důrazem donutil žirovnického obránce k chybě a kanonýr Houška měl snadnou pozici – 1:0. O chvíli později měl po krásném uvolnění vyloženou šanci M. Pulec, ale ztroskotal na brankáři Pousteckém. Toho vzápětí zachránilo břevno po střele L. Pulce zpoza vápna. Zasloužený druhý úspěch tak přidali spartakovci až ve 28. minutě, kdy si na rohový kop Houšky naběhl nikým neatakovaný Matoušek a šťastnou střelou z první zvýšil na 2:0. V závěru poločasu se o slovo přihlásili i Žirovničtí a podařilo se jim korigovat v 36. minutě gólem Zaňáka. Kapličtí se do pauzy radovali ještě jednou, ale gól Románka pro ofsajd neplatill.

Ve druhém poločase se na vážnější šanci čekalo až do 63. minuty. To zahrával rohový kop M. Pulec, na přízemní centr si naběhl Románek a tentokrát už jeho střela znamenala zvýšení vedení Spartaku na 3:1. Žirovničtí měli velké problémy s bráněním standardek, což se opět projevilo v 76. minutě. Další ze série rohových kopů rozehrál M. Pulec tentokrát nakrátko ke Koutskému, ten přetaženým centrem našel nekrytého Janků, jenž hlavou pečetil zaslouženou výhru okresního zástupce na výsledných 4:1.

Sestava Spartaku: Wolek – Krůček, Kokeš, P. Pulec, L. Matoušek – L. Pulec, Románek, Koutský, M. Pulec – Lesňák, Houška, střídali: Beránek, Janků, Bernát, Kaločai, Kopřiva.

Libor Granec