Ani jedno mužstvo nenastoupilo k očekávanému zápasu o čelo tabulky v optimální sestavě. Domácím chyběl zejména stoper Kokeš, na jehož místě nastoupil kapitán Románek. Ten ovšem zase notně chyběl ve středu pole.

Nedáš – dostaneš

Na podmáčeném ale kvalitně připraveném trávníku si vypracovali první vyloženou šanci domácí, a to už ve 4. minutě. Přihrávka Janků se ve vápně dostala až ke Koutskému, který se ocitl sám před brankářem, mířil po zemi k levé tyči, Janouch však vyrazil na rohový kop. Kapličtí se tedy v koncovce neprosadili, hosté pak v 9. minutě měli naopak daleko více štěstí. Domácí chybovali v obranné fázi, odražený míč si v běhu zpracoval Málek, dostal se až do vápna a střelou k pravé tyči poslal „vzduchotechniky“ do vedení – 0:1.

Zlepšení nestačilo

Po přestávce se hra spartakovců viditelně zlepšila. Domácí se začali víc tlačit do útoku, hosté se naopak spoléhali na pozorné bránění a vyráželi do smrtících brejků. V 53. minutě se po Románkově přihrávce uvolnil před vápnem Houška, namířil ale vedle. Na druhé straně po rychlém protiútoku a centru Komárka hlavičkoval Jelen do protipohybu brankáře, Kopřiva ovšem stačil skvělým zákrokem míč vyškrábnout. Kapličtí prahli po vyrovnání, vytvářeli si šance, ale někdy jim chybělo i pověstné fotbalové štěstíčko. Příkladem může být 62. minuta, kdy po rohu nastal před brankou hostů ohromný závar, nakonec střílel Krůček, Janouch však hokejovým rozklekem balón kolenem vyrazil.

Zajímá vás průběh celého zápasu? Více najdete v dnešním (úterý 11. září) vydání Českokrumlovského deníku.