Fotbalový KP: FK Spartak Kaplice – FK Vodňany 2:0 (1:0)

V základní sestavě tentokrát nezbylo místo na Záveského a Pavla Pulce.

Rychlý gól

První střelecký pokus si připsali hosté, ale s ranou Hodánka neměl Kopřiva problémy. Ve 4. minutě se už skóre měnilo – a radovali se spartakovci. Přímo fatální chyby se dopustil hostující Jakš, jehož slabou malou domů vystihl Lesňák, vybíhajícímu Novákovi udělal kličku a střelou do prázdné rozjásal domácí příznivce – 1:0. Za další dvě minuty mohli Kapličtí přidat uklidňující druhou branku. Kuta ideálně po křídle vysunul Lesňáka, ten přihrál do vápna Houškovi, ale pokus o kličku Novák vystihl a nedovolil domácímu kanonýrovi rozšířit gólový účet. Spartakovci pak byli i po celý zbytek poločasu aktivnějším týmem, z převahy se dostávali do šancí, ale už bez gólového efektu. Mezi tyče nešla hlavička Matouška a z dobré pozice přestřelil Friedl.

Ve druhém poločase pak domácí poněkud polevili v aktivitě, často kazili v rozehrávce a nedařila se jim ani finální fáze. V 56. minutě po pasu od Kuty šel sám na branku Houška, jeho střelu po zemi však Novák špičkou kopačky vyrazil a gólovou dorážku M. Pulce srazil jeden z obránců. Na druhé straně se v nadějné pozici ocitl Hojdekr, ale zblízka Kopřivu snad ani nemohl prostřelit. Při standardce M. Pulce podběhl Novák přetažený centr, Krůček však hlavičkoval jen do boční sítě. Pojistku tak Kapličtí přidali až osm minut před koncem. Románek prošel rozhozenou obranou hostů, přihrávkou kolem vybíhajícího brankáře našel na zadní tyči hlídkujícího Martina Pulce, který zblízka zpečetil výhru Spartaku – 2:0. V úplném závěru ještě pálil z vyložené pozice L. Pulec do tyče. Kapličtí odehráli solidní první půli, druhé dějství už bylo herně horší, ale výhra je přesto naprosto zasloužená.

Fakta

Branky: 4. Lesňák, 82. M. Pulec, střely na branku 6:2, mimo 7:2, rohy 2:2, fauly 15:33, žluté karty 2:3 (u domácích Kokeš, L. Pulec),
v pozici hlavního si premiéru v KP odbyl rozhodčí Vrchota, sledovalo 280 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Matoušek – L. Pulec, Románek, Friedl (61. P. Pulec), M. Pulec – Houška (72. Záveský), Lesňák.

Příště jede druhý tým tabulky KP v sobotu dopoledne na hřiště devátých Bavorovic.

Libor Granec