Předehrávka úvodního jarního dějství fotbalových krajských přeborů dorostu svedla proti sobě velké aspiranty na konečná medailová umístění.

Starší slavojáci v bitvě podzimu zdolali v tabulce první tým SKP ČB, bodově se na čele srovnali a jen vinou horšího skóre přezimují na druhém místě (32 bodů za 10 výher a 2 remízy, při dvou prohrách). Důležité však je, že slavojáci mají nyní s SKP lepší bilanci vzájemných zápasů (3:3 a 4:1). Mladší krumlovský dorost přímou bitvu o průběžný bronz těsně vyhrál a po podzimu drží třetí místo se stejně bodově úspěšnou Lokomotivou Č. Budějovice.

Starší dorost

Č. Krumlov – SKP ČB 4:1 (1:0)

Souboji favoritů a největších aspirantů na krajský titul přihlížela stovka diváků a hrál se velmi kvalitní fotbal. Domácí od začátku dobře bránili, podnikali nebezpečné brejky a po jednom z nich šli brankou Nováka do vedení. Po obrátce si zelenobílí udržovali převahu, ale vyložené šance Baboučka se neujaly, a tak soupeř v 76. minutě trestal. Domácí tým ovšem toužil po výhře a v závěru po mohutném tlaku třemi góly (2x Sivák a Budík) poslal hosty domů s debaklem.

„Výkonem kluci potvrdili, že patří k nejlepším v soutěži. Chválit jednotlivce je těžké. Zasloužené vítězství se zrodilo po bezchybném výkonu brankáře a celého mužstva ve všech řadách. Za celý podzim bych chtěl poděkovat Zatloukalovi, který hrál v základu áčka mužů a ještě nám výrazně pomáhal,“ řekl nám člen trenérské dvojice krumlovského dorostu Jiří Svoboda.


Sestava Slavoje: Vokál, Sirotka, Kroupa, J. Zatloukal, V. Žilavý, Tancer, Sivák, Novák, Pimpara, Budík, Babouček, náhradníci: Zimek, Cieslar, Šváb, Podskalský, Žilenko, Kothánek.

Mladší dorost

Č. Krumlov – SKP ČB 1:0 (1:0)

Domácí mladíci se proti aktivní celoplošné obraně soupeře jen těžko prosazovali, a tak rozhodl až precizně provedený přímý kop Havla, který se ve 31. minutě trefil krásně do šibenice. Po pauze už tradičně dostala šanci lavička, která sehrála vyrovnaný poločas, ale branku už nepřidala, i když také měla řadu šancí.

„Kromě výhry nás nejvíc těší fakt, že kluci začínají hrát kombinační fotbal. Každého soupeře přehráváme i po nasazení náhradníků, což je dobré pro budoucnost,“ pochvaloval si krumlovský kormidelník Jiří Černý.

Sestava Slavoje: Kejšar, Dub, Dvořák, K. Zatloukal, Lacko, Carda, Havel, Rozkošný, Kopřiva, Hundsnurscher, Hermann, náhradníci: Decarli, Doubek, Žižka, Hončík, Kubík.