Toto utkání jako rozhodčí řídil hráč Sokola Horní Dvořiště Jiří Mondek. Domníváme se, že nominace pana Mondeka jako rozhodčího tohoto zápasu bylo velmi nešťastným řešením, zvláště proto, že v předchozím soutěžním kole se oba týmy utkaly v prestižním zápase o body dvou mužstev, které budou v této sezóně zřejmě bojovat o setrvání v okresním přeboru. Bohužel se to odrazilo ve výkonu rozhodčího, který zápas řídil velice neobjektivně a je jenom škoda, že se v nižších soutěžích nepořizuje videozáznam z utkání, který by to snadno prokázal.

Přesto se utkání vyvíjelo přes námitky kapitána k některým výrokům rozhodčího celkem normálně a bez emocí. Zlom však nastal v situaci, když se našemu mužstvu podařilo vyrovnat 12 minut před koncem zápasu na 1:1. Vzápětí dvě minuty po vyrovnávací brance v 80. minutě nám byl vyloučen hráč, který dostal druhou žlutou kartu za údajné držení protihráče. Od tohoto momentu svými výroky mohutně pomáhal rozhodčí soupeři. Jeden z pořadatelů dokonce zaslechl po vyloučení našeho hráče Trenčanského krátký rozhovor rozhočího s hráčem Kájova, kterýmu doslova řekl: "V klidu to dohrajte, já je srovnám!" To se mu podařilo tři minuty před koncem zápasu, kdy se soupeř dostal z ojedinělého protiútoku před naše velké vápno a po dlouhém sprintu hráče Kájova ve snaze ještě udělat kličku na našeho bránícího stopera v předklonu dotyčný zakopl o míč a upadl. Rozhodčí ihned nařídil trestný kop z hranice velkého vápna. Soupeři se realizace tohoto kopu podařila impozantně, když trefil přímo růžek.

Je nám naprosto jasné, že nemáme proto rozhodčímu a jeho rozhodování žádnou šanci, avšak hráči, kterých máme žalostně málo, takové utkání vnímají jako velikou křivdu a jen těžko chápou, že i v nižších soutěžích existuje určitá forma korupce, kterou rozhodčí pomáhá svému mateřskému klubu, když poškozuje konkurenci.

Na základě uvedených skutečností žádáme komisi rozhodčích, aby v tomto ročníku na utkání našeho mužstva již nebyl nasazován rozhodčí Jiří Mondek. Pro úplnost musíme uvést, že tento rozhodčí odřídil celkem kvalitně několik našich jarních zápasů v době, kdy jeho mateřský klub hrál ještě nižší okresní soutěž mužů.