Kolotoč mistrovských soutěží se už v kraji rozjel naplno, o víkendu se přidají i fotbalisté na okresních trávnících.

Krajský přebor

Oba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – míří v pátém dějství na hřiště soupeřů, kde budou usilovat o prodloužení série dosavadní podzimní neporazitelnosti. Dnes od 17 hodin nastoupí s vizitkou vedoucího týmu průběžné tabulky přeboru hráči Spartaku Kaplice na hřiště novice z Olešníku. „Nováček má na kontě pouze jeden bod, takže už nutně potřebuje uspět. Soupeř se ale určitě neporazí sám a jako v každém zápase přeboru nás čeká těžká práce,“ varuje před jakýmkoli podceněním kaplický kouč Jaroslav Křiva a ihned nabízí recept k prodloužení série: „S Olešníkem jsme hráli v přípravě (pozn. – 6:2, po poločase 0:0) a zápas nám hlavně v úvodu ukázal, že jde o běhavý tým, který dokáže dělat problémy. My ovšem znovu budeme vycházet z naší osvědčené hry. To znamená hrát pozorně odzadu a vyrážet do brejků. Věřím, že navážeme na předchozí výkony a uspějeme. V kádru se nyní objevily nějaké drobné zdravotní potíže u několika hráčů, ale specifikovat je nebudu,“ zůstává trochu tajemný trenér Křiva.

Velmi atraktivní zápas čeká zítra odpoledne (15) fotbalisty českokrumlovského Slavoje, kteří zajíždějí na trávník exdivizního Roudného vedeného exkrumlovským trenérem Václavem Dominem. V tabulce jen o skóre třetí Roudné spolu s Kaplicí a Milevskem nastřádalo po čtyřech kolech 10 bodů. Slavojáci mají na kontě za dvě výhry a stejný počet remíz 8 bodů a rovněž se chlubí neporazitelností. Otázkou na zítřek tedy je, kdo udrží čistý štít? „I když se kádr Roudného oproti minulé sezoně změnil, tak přehled určitě mám. Navíc tam hraje syn,“ připomíná českokrumlovský kouč Lubomír Pintér a s úsměvem dodává: „Roudenští chtějí vyhrát, aby měl kluk u nás doma navrch. My ovšem také jedeme bodovat. To je cíl, se kterým půjdeme do zápasu a kterému přizpůsobíme sestavu i herní styl. V kádru je to zhruba stejné. Naplno už trénuje Petřík, zapojil se i Vacek, ale u obou ještě není jasné, zda nastoupí. Vinou trvajících potíží se zraněnou patou ale patrně vypadne Šváb. To by znamenalo, že na stoperu nastoupí některý ze záložníků, který na tomto postu už hrál,“ uzavřel Lubomír Pintér.

První třídy

Loučovický FC Vltava, jediný okresní zástupce v oblastní I. A třídě, si ve dvou domácích zápasech připsal dva bodíky za remízy 1:1 s Rudolfovem a Dobrou Vodou. Dnes Loučovické čeká tvrdý oříšek v podobě vystoupení na půdě v tabulce první Dřítně. Program třetího kola oblastní I. B třídy nabízí v A skupině hned čtveřici okresních derby. Jednoznačným tahákem je dnešní prestižní „lipenská bitva“ mezi celky Frymburku a Horní Plané, které mají na kontě plný počet bodů a navíc shodně ještě neinkasovaly.

Jistě zajímavý souboj slibuje i dnešní duel čtyřbodového Vyššího Bodu s tříbodovými Chvalšinami. Hubené jednobodové konto budou chtít dnes rozhojnit hráči béčka Českého Krumlova v souboji s nováčkem z Malont. Zítra přivítá zatím nulová rezerva Kaplice čtyřbodovou Křemži.
V domácím prostředí se z našich týmů představí ještě Zlatá Koruna, která dnes v souboji o první podzimní body vyzve rovněž zatím naprázdno vycházející Římov.

Okresní soutěže

Do nové mistrovské sezony dnes a zítra vstoupí i okresní fotbalové soutěže mužů. V přeboru je jasným šlágrem zítřejší duel vicemistra minulého ročníku z Nové Vsi s exúčastníkem I. B třídy z Velešína. Další ze spolufavoritů nastoupí už dnes v Dolním Dvořišti, kde domácí na zbrusu novém trávníku přivítají Kájov. Větřínští ve svém azylu na krumlovské umělce už dnes dopoledne vyzvou nováčka z Horního Dvořiště.