Trojlístek z devítky okresních zástupců účinkujících v oblastní fotbalové I. B třídě – béčko kaplického Spartaku, malontský Hraničář a vyšebrodské Dynamo – bojoval v minulé sezoně nejnižší krajské soutěže v pásmu sestupu, soutěž však všichni udrželi.

U všech těchto týmů došlo před novou sezonou k výměně na trenérském postu. Nováčkům u kormidla jsme před víkendovým startem položili stejný okruh otázek.

Zeptali jsme se

1/ Došlo v kádru týmu oproti minulé sezoně ke změnám?
2/ Povedla se letní příprava?
3/ S jakým cílem jdete do nové sezony I. B třídy?

Spartak Kaplice B

Konečné desáté místo kaplické rezervy v minulé sezoně jistě neodpovídalo představám klubového vedení. Propad zálohy spartakovců se bude pokoušet zastavit nový kouč Ladislav Kaločai, který nahradil odcházejícího Pavla Koclíře.

1/ U béček je otázka kádru vždy specifická, přesto údaj, že v minulé sezoně se v kaplickém béčku vystřídalo více než čtyřicet hráčů, ten je zarážející. Ze stálých hráčů rezervy nyní odešel jen Petr Kapec na hostování do Loučovic. Naopak, v béčku opět po určité odmlce naplno začali kmenoví hráči Martin Zifčák a Tomáš Šacl.

2/ V přípravě, která začala v polovině července, jsme sehráli tři přátelské zápasy. I přes prohru jsme odehráli dobrou partii, hlavně ve druhé půli, na půdě Frymburku (pozn. 1:3). Doma jsme pak porazili Novou Ves (5:2) a Soběnov (7:0). Věděl jsem, že na jaře se moc netrénovalo, i proto musím být s tréninkovou účastí dvanácti až čtrnácti lidí spokojen. Před sezonou jsem měl s hráči individuální pohovory, což se doufám odrazí v jejich přístupu.

3/ Kádr omladil. Naším hlavním cílem bude tedy konsolidovat manšaft a pokusit se zaútočit na vyšší příčky, než na kterých se tým pohyboval v minulé sezoně. Hráči jsou zde opravdu kvalitní, ale musí na sobě stále pracovat. Myslím, že bychom mohli hrát v lepší polovině tabulky.

Hraničář Malonty

Kormidelnickou taktovku po odcházejícím Petru Lesňákovi teprve před několika dny převzal staronový kouč Karel Pouberl, jenž se na lavičku Hraničáře vrací po dvouleté odmlce a bude mít za cíl udržení, případně vylepšení předchozího 11. místa.

1/ Jasné je, že v kádru došlo k velké obměně. Všechno je ale pro mě hodně čerstvé. Teprve tento týden jsme se domluvili na spolupráci.
Pozn.: změny nám přiblížil vedoucí Stanislav Hubený, a to odchody: Pál, Tomka, Gloza (ukončili kariéru), příchody: L. Sedláček (Soběnov), V. Sedláček (Z. Koruna), Kubát (návrat po dvouleté pauze zaviněné zraněním), Faltus, Beneda (oba návrat z dorostu Kaplice), Gocala (hostování z Tr. Svinů se mění na přestup).

2/ Přípravu jsem sledoval. Manšaft se však ani jednou nesešel kompletní, a tak ani nehrála sestava, která půjde do mistrovských utkání.

3/ Manšaft se bude po velkých změnách dávat dohromady za pochodu. Žádné velké ambice proto nemáme. Cílem je záchrana, abychom nedopadli jako při předchozím působení, kdy se právě v druhé sezoně po postupu zase spadlo do okresu.

Dynamo Vyšší Brod

Rovněž na lavičce vyšebrodského Dynama došlo ke změně, když mladého trenéra Josefa Woisetschlägera nyní v pozici kouče střídá ikona klubu od hranic, jedenačtyřicetiletý Bronislav Bäuml.

1/ Odchody jsou pouze dva, když v áčku skončili Syrovátka s Harenčákem. Příchodů je víc. Na hostování z Rožmberku k nám jde Vladimír Marek a z hostování v Jindřichově Hradci se vrátil Ladislav Závodský. Znovu po určité pauze začal David Neugebauer. A pokračují i všechna hostování, a to brankáře Večerníka z Loučovic i tria Jirkal, Sojka a Rolník z Rožmberku. Kádr jsme rozšířili, ale jestli půjde o výrazné posílení, to ukážou až mistrovské zápasy.

2/ S letní přípravou jsem spokojen. Kluci poctivě makali, tréninková účast byla na dobu dovolených až nad moje očekávání. Hráli jsme pět zápasů. Vyhrálo se s Albrechticemi a Loučovicemi. Po těžkém čtyřdenním soustředění přišla prohra s krumlovským dorostem a prohrálo se i na budějovické Slávii a doma v pohárovém zápase s Kameňákem. Herně to ale vůbec nebylo špatné.

3/ Poslední dvě sezony jsme se až do závěrečných kol báli o udržení. To bychom chtěli v nové sezoně změnit. Cílem je hrát v klidném středu a nejlépe v horních patrech. Manšaft je sice mladý, drtivou většinu v něm tvoří kluci mezi osmnácti a třiadvaceti lety, hrají však už čtyři roky spolu a získané zkušenosti by mohli nyní prodat.