V pátém dějství Jihočeské zimní ligy na Složišti bylo na programu okresní derby mezi kaplickým Spartakem a českokrumlovským Slavojem. Po dohodě oddílů k zápasu nastoupily rezervní týmy, a to hned z několika důvodů.

Konečný smír

Kaplice B – Český Krumlov B 1:1 (0:0)

Favoritem derby bylo krumlovské béčko, které představilo zkušenější kádr a zároveň je v přípravě i více rozehranější, neboť se účastní domácího zimního turnaje. Pro rezervu kaplického Spartaku to byl naopak vůbec první přípravný zápas. Samotná partie byla poměrně vyrovnaná, ale v útočné fázi byli daleko nebezpečnější Krumlovští. Ve 20. minutě zachránilo domácí břevno, které nastřelil ranou z první Lippl. Netrvalo dlouho a branková konstrukce se za zády brankáře Rybáka rozezvučela podruhé, když hlavou do břevna mířil Černý. Poločas přesto skončil bez branek.

I po změně stran měli blíže ke vstřelení vedoucí branky Krumlovští. V 56. minutě měl gól na kopačce Hawelka, před kterým zívala prázdná svatyně, ale střídající hráč ze dvou metrů poslal balón znovu jen do břevna. Netrvalo však dlouho a fotbalisté Slavoje se přece jenom dočkali gólu. V 62. minutě nedorozumění kaplických zadáků využil Lippl, který se dostal do samostatného úniku a střelou podél brankáře Rybáka otevřel skóre – 0:1. Jenomže z vedení se hosté neradovali dlouho. Kapličtí měli v 73. minutě výhodu trestného kopu ze strany, na prudký centr Vošického si naběhl Fiala a hlavou poslal míč za záda brankáře Čábely – 1:1. Poté se do již počtvrté o slovo přihlásilo břevno kaplické svatyně, které ranou z 25 metrů rozezvučel krumlovský Čomor. V závěru pak měli slibnou příležitost i Kapličtí, ale po centru Doubravy hlavičkoval Kouba nad – a body se dělily.

Kaplice B: Rybák – Fiala, Vosátka, Kapec, Čop – Wögebauer, Kubata, Vošický, Rossmüller – F. Kouba, Studený, střídali: Doubrava, Rubeš, Debnár.

Český Krumlov B: Čábela – Toman, Čermák, Štich, Čomor, Eibl, Opolcer, Haláček, Lukeš, Černý, Lippl, střídali: Procházka, Hawelka.