Druhé okresní derby úvodního kola nové sezony I. B třídy bylo k vidění na vyšebrodském trávníku, kde se domácím pod vedením nového trenéra dařilo.

Vyšší Brod – Malonty 4:1 (2:0)

Od začátku si Vyšebrodští kombinační hrou vynutili převahu a oproti minulé sezoně notně obměněný tým hostů nepustili téměř k ničemu. Tlak Dynama vyústil ve vedoucí branku už v 10. minutě, kdy se po trestném kopu Marka prosadil Pomije – 1:0. Za další tři minutky se po akci tria Račák, Marek a Dibďák dostal až před Bílého osamocený Filip a zvýšil na 2:0. Tentýž hráč pak měl na noze i třetí úspěch domácích, ale tentokrát tváří v tvář Bílému neuspěl. Hosté poprvé zahrozili až minutku před pauzou, ale mladíček Faltus z bezprostřední blízkosti trefil jen vybíhajícího Večerníka.

I do druhé půle pak vstoupili aktivněji domácí. Už po minutě hry se do vápna probíjel kapitán Krauskopf, byl faulován Gocalou a z nařízené penalty Račák zvýšil na 3:0. Poté hráči Dynama polevili, čehož hosté využili ke snížení. V 54. minutě po trestném kopu Krátkého dal Gažák hlavou na 3:1. Závěr se však odehrál znovu v režii domácích, kteří si šest minut před koncem vzali poslední slovo. Po sražené střele Krauskopfa se dostal k míči Račák a svým druhým zásahem pečetil na výsledných 4:1. V nastavení ještě hostující Kovařík z vápna orazítkoval břevno.

Jak v derby hráli

Vyšší Brod: Večerník – Kročák, A. Jirkal, Pomije, Závodský – Marek, Krauskopf, Račák, Neugebauer (61. Sojka), Dibďák – Filip (84. Vančura).

Malonty: Bílý – Radek, Gažák, Ro. Krátký, Hajdák – Kubát, Gocala, J. Sedláček, Faltus – L. Sedláček (53. Kovařík), Pešl.