I. B: Křemže – Český Krumlov B 1:0 (0:0)

Infarktový závěr

Lépe začali domácí a už ve 2. minutě měli první tutovku. Z trestného kopu centroval Edelman, k hlavičce se na penaltě dostal zcela volný L. Rolník, namířil ale mimo. V dalších minutách pak byl k vidění oboustranně svižný vyrovnaný fotbal. Hosté měli dobrou šanci ve 23. minutě, kdy se do vápna probil Zimek, slabou střelou do středu branky však matadora Ševčíka zaskočit nemohl. V závěru půle pak měli oba soupeři po jedné velké šanci. Slavojáci po rychlé kombinaci a centru Lukeše zahrozili Vackem, jenž však pálil z voleje mimo. U domácích měl po prostrčení od Čondla tutovku Štindl, ale jeho pokus o kličku Kothánek vystihl – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupili aktivněji Krumlovští, ale gólovku si nevypracovali. Po hodině hry měli další příležitost Křemežští, když se do vápna dostal Edelman, ale jeho bombu hostující mladík mezi tyčemi výborně vyrazil. V otevřené partii pak bylo stále jasnější, že kdo dá první gól, tak vyhraje. V 63. minutě k tomu měli velmi blízko hosté, když se do šestnáctky vřítil Podskalský, ale jeho první střelu Ševčík vyrazil a dorážka téhož hráče skončila na břevnu domácí svatyně. A přišel doslova infarktový závěr. V první minutě nastavení se zcela sám v domácím vápně ocitl velmi dobře hrající Vacek, přízemní tvrdou střelou však pouze orazítkoval tyč Ševčíkovy branky. A ve třetí nastavované minutě se opět potvrdilo tisíckrát omílané nedáš – dostaneš. Přetažený centr Brabce sice Čondlovi odskočil, ale míč se po odrazu od jednoho z bránících krumlovských hráčů dostal zpět k debutujícímu kapitánovi Čondlovi, který nekompromisně křížnou ranou dal premiérovou trefu v křemežském dresu a zajistil domácím všechny body – 1:0. Vyrovnanému duelu by slušela remíza, štěstí se však tentokrát přiklonilo k domácím.

Sestavy – Křemže: Ševčík – Brabec, Matoušek, Čondl, Filip (77. Čadek) – Bartoš (81. Stráský), Chromý, Edelman, L. Rolník – Štindl (85. Š. Opekar), K. Rolník.

ČK B: Kothánek – Němec, Čermák (50. Hawelka), Petřík, Babinský – Lukeš, Kroupa (46. Novák), Vacek, P. Žilavý (42. Šebek) – Podskalský, Zimek.