Oba okresní zástupci účinkující ve fotbalovém krajském přeboru zajíždějí v sedmadvacátém kole na hřiště soupeřů – a oba shodně čeká boj o naději.

Na horké půdě

Českokrumlovský Slavoj po minulé domácí prohře ve šlágru s Milevskem klesl na třetí místo a na lídra ztrácí už čtyři body. Na horké bavorovické půdě však zelenobílé čeká dnes dopoledne (10) těžký úkol. „Hlavně musíme z hlav hráčů vyhnat určitou skepsi. Smutek není na místě, protože jsme minule opravdu nehráli špatně. K dispozici by měl být i Flöring, který snad dostane podmínku. Dohromady se dal i Weinhard. Naopak, z pracovních důvodů nebude brankář Trenčanský, a tak mezi tyče půjde Šiller,“ přiblížil nám situaci v krumlovském táboře kouč Lubomír Pintér.

Na podzim v hektickém zápase vyhrál Slavoj 4:0, když dvakrát skóroval z penalty a utkání nedohráli dva vyloučení hráči (Boháč – Třeštík).

Oběma jde o hodně

Kaplický Spartak se po výhře doma nad Chýnovem posunul na průběžně druhé místo a na čelo ztrácí dva body. V boji o udržení naděje se spartakovci představí dnes na trávníku zachraňujícího se třináctého Týna, který na podzim doma deklasovali 6:0. „Rozhodně nás nečeká nic lehkého. Týn, stejně jako my, potřebuje vyhrát. A mám zprávy, že i Milevsko se tam dost trápilo. Oběma jde o hodně, ale já věřím, že uspějeme my. Důležité je, že jsme kompletní. Opět budeme vycházet ze zajištěné obrany a hrát na brejky. Oproti minulému zápasu ovšem musíme zlepšit koncovku, neproměňování šancí by se nám nemuselo vyplatit,“ má jasno kaplický kormidelník Jaroslav Křiva.