V přímém souboji o průběžnou druhou příčku a post korunního prince přeboru se ve Velešíně utkali fotbalisté domácího FC s třetím Větřním. Hosté nechali zapomenout na podzimní debakl ze vzájemného souboje, který na krumlovské umělce prohráli vysoko v poměru 1:6, a po tříbrankovém vítězství se opět vrátili na stříbrnou příčku.

Už v pátek v podvečer se předehrával zápas zejména doma nebezpečného Kájova se čtvrtou Novou Vsí, v němž se po šestibrankové přestřelce z výhry radovali hosté. V sobotní partii mezi v pořadí předposledním Soběnovem a v tabulce posledním nováčkem z Horního Dvořiště se body dělily, a tak pomyslný „černý Petr“ zůstává nadále novicovi.

V posledním utkání tohoto kola se přeborník z Dolního Dvořiště ve své derniéře představil v neděli na půdě béčka FC Vltava, kde vybojoval těsnou výhru a jen potvrdil oprávněnost postupu.

Výsledky 21. kola OPM: Kájov – Nová Ves 2:4 (2:3) za domácí Grabec, Fajtl, Soběnov – Horní Dvořiště 2:2 (2:1) Fejtek 2 – R. Lattner, Plosz, Velešín – Větřní 0:3 (0:1) Opekar 2, Nabytý, Romo Č. Krumlov – Holubov nehlášeno, FC Vltava B – Dolní Dvořiště 2:3 (0:1) Míček, Strapáč – Macanovič, Bóga, Jo. Ševčík, Světlík volno.