V Kaplici slavila Smrčina

Kaplice - Hornoplánští po výhře v derby ztrácejí na čelo čtyři body.

7.5.2008

Dle očekávání si v zahajovacím duelu Stavebna Nejedlý Cupu poradil favorizovaný účastník I. B z Horní Plané se zástupcem okresní soutěže z Přídolí (vpravo autor jedné z branek vítězů Petr Schönkypl před přídolským Lubošem Krčkou).Foto: DENÍK/Karel Vosika

Velmi zajímavé utkání bylo k vidění na trávníku béčka kaplického Spartaku, kde se v okresním derby představila o postup bojující hornoplánská Smrčina.

Kaplice B – H. Planá 2:3 (2:2)

První slibné šance měli domácí, ale postupně L. Pulec ani Jirka neuspěli. A tak gólově uhodilo na druhé straně. V 18. minutě hosté rychle rozehráli standardku, do vápna se dostal rychlonohý Kvasnička, byl faulován Wögebauerem a rozhodčí Průchová bez váhání nařídila pokutový kop, který Kastenmajer jistě proměnil – 0:1. Podruhé se skóre měnilo po půlhodině. Trestuhodnou rozehrávku Lexy vystihl zkušený P. Schönkypl, kolem brankáře přihrál Kastenmajerovi, jenž pohodlně do prázdné branky zvýšil náskok hostů – 0:2. Jenomže spartakovci se kontaktním gólem už za další tři minuty vrátili do zápasu, když L. Pulec ideálně vysunul Jirku, který tváří v tvář Beránkovi nezaváhal – 1:2. A dvě minuty před pauzou pak Kapličtí manko smazali úplně. Centr Jirky srazil ve vápně rukou Grmela a z druhé penalty zápasu dal L. Pulec na poločasových 2:2.

Krátce po změně stran mohli domácí dokonce obrat dokonat, ale Preusler v jasné pozici netrefil ideálně míč. Na druhé straně měl vzápětí tutovku Kastenmajer, ale ani tady se nic neurodilo. Rozhodnutí padlo v 51. minutě. Z křídla posílal balón před branku Lukáš Reif (pozn. – v dresu kaplického áčka odehrál v minulosti 92 utkání) a nepovedený centr k překvapení všech zapadl ke vzdálenější tyči Hejného branky – 2:3. Od této chvíle se hosté soustředili především na pozorné bránění. Kapličtí měli míč častěji na kopačkách, dostali se i do několika velmi slibných příležitostí, ale už bez gólového efektu. Nejblíže k vyrovnání měli spartakovci ve druhé minutě nastaveného času, kdy si na ideální kolmici naběhl střídající mladík Doubrava, ale křížnou střelou pouze orazítkoval tyč branky hostů. Ze zisku cenných tří bodů se tak nakonec neradoval lepší, ale šťastnější tým.

Jak v derby hráli

Kaplice B: Hejný – Rossmüller, Kapec, Fiala, Studený – Wögebauer (76. F. Kouba), Kubata (64. Doubrava), Jirka, Lexa (38. Kuzma) – Preusler, L. Pulec.

Horní Planá: Beránek – Nowak, Frühauf, J. Šlak, V. Šlak – Reif, Grmela, Rada, Kvasnička (64. Vajlik) – Kastenmajer (79. Ryneš), P. Schönkypl.

7.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nalezený telefon si patrně někdo ponechal

Vývoj nezaměstnanosti na Českokrumlovsku v roce 2017.

V Chlumci na Českokrumlovsku je nulová nezaměstnanost

Výhru Spartaku na Vysočině pečetil veterán Blažek

Pelhřimov – Po měsíční pauze se o druhém lednovém víkendu opět naplno rozběhl kolotoč zápasů oblastního přeboru basketbalistů a okresní reprezentanti z Kaplice tentokrát zamířili na horkou půdu do Pelhřimova.

Tři medaile do Českého Krumlova, jedna do Křemže

Český Těšín – V těšínské hale nastoupili letos poprvé dospělí badmintonisté na celostátním turnaji jednotlivců, a to při Memoriálu Stanislava Krauze.