Tipy z víkendové fotbalové nabídky dvanáctého dějství oblastních soutěží z pohledu vystoupení celků z našeho okresu.

Krajský přebor

Oba okresní účastníci budou mít v tomto kole výhodu domácího prostředí, a to dnes.

V tabulce po prohře v Jankově až pátý Spartak Kaplice hostí od 14.30 v pořadí sedmou Čkyni. „Čeká nás nepříjemný soupeř s agresivním pojetím hry, který těží ze standardek a výškové převahy koncových hráčů. Na to si musíme dát pozor,“ má jasno kaplický trenér Václav Domin, jenž po minulém kole avizoval změny v sestavě. „Nějaké určitě uděláme, ale konkrétně si to nechám pro sebe. S hráči jsme měli pohovor týkající se důrazu a agresivity, což se nám hlavně ve druhých poločasech posledních zápasů nedařilo naplňovat. Doufám, že si to vzali k srdci a pošramocenou reputaci doma napravíme,“ říká kouč, který má k dispozici téměř kompletní kádr. „Z rodinných důvodů chybí jen Beránek a do hry to nebude u Urazila, který po zranění trénuje jen týden. Ostatní jsou v pořádku, a to i Kollár, kterého minule potkalo tržné zranění obočí.“ My dodejme, že Kapličtí poslední vzájemný zápas se Čkyní na jaře doma vyhráli 3:1.

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje jsou v lepším rozpoložení. Po minulé výhře v Sezimově Ústí si polepšili na šestou příčku a formu mohou potvrdit v dnešní domácí partii s jedenáctými Bavorovicemi, které naposledy doma prohrály s Dražicemi. „Bavorovice teď sice mají špatné výsledky, ale na nás se vždy umí vyhecovat. Je to nevyzpytatelný soupeř. Musíme eliminovat hlavně nebezpečné hroty, Melichara se Štoj〜dlem,“ poukazuje na znalost soupeře krumlovský kouč Lubomír Pintér, který věří v pokračování vítězné šňůry. „Nejvíc mě těší jeden inkasovaný gól v posledních třech zápasech. V tomto trendu chceme pokračovat a samozřejmě prosazovat se i v útoku,“ říká trenér, kterého těší i malá marodka. „Máme spíše přetlak. Špatně to vypadá jen s Litvanem, který si minule obnovil svalové zranění.“

V minulé sezoně slavojáci tradičního soupeře na podzim doma zdolali vysoko 4:0.

První třídy

Jediný okresní účastník I. A třídy – v tabulce osmý FC Šumava Frymburk – hlásí na dnešek atraktivní domácí partii, v níž změří síly s aktuálně třetími Netolicemi.

Ve dvanáctém pokračování oblastní I. B třídy jsou na programu tři okresní derby. V dnešním souboji v tabulce druhé Horní Plané s třináctými Chvalšinami jsou karty rozdány jasně, když horkými favority jsou domácí. To samé platí i pro očekávaný zítřejší duel v pořadí třetího a ve velké formě hrajícího béčka Kaplice s až desátou rezervou Českého Krumlova. Menší obdoba „velkého“ derby mezi spartakovci a slavojáky je ovšem velmi prestižní a ani zde nebývá nouze o překvapení. Poslední derby bude k vidění zítra na trávníku v tabulce jedenáctého Vyššího Brodu, jenž přivítá úspěšného nováčka, v pořadí páté Dolní Dvořiště. Doma hraje ještě Křemže, která hostí Mladé.