Los prvního kola nové sezony krajského přeboru dorostu zavedl mladíky krumlovského Slavoje na protivínský trávník, kde zelenobílí vybojovali dvě výhry.

Starší: Protivín – Č. Krumlov 2:4 (1:2), branky hostů: Tancer, Zimek, Kroupa, Babouček.

Hosté jeli k premiéře s obavou, jak se loňští mladší dorostenci vyrovnají s přechodem do vyšší kategorie. Na silně podmáčeném terénu a za stálého deště však ukázali, že jsou fotbalovější, prosadili se i v koncovce a zaslouženě vezli tři body. „Od začátku bylo jasné, že na hřišti zalitém vodou bude rychle po fotbale. Naši hráči se ale s podmínkami i s nepříjemným soupeřem vyrovnali se ctí, za což jim patří dík,“ ocenil trenér krumlovských mladíků Jiří Černý.

Slavoj: Vokál, Šváb, Sirotka, Babinský, V. Žilavý, Tancer, Kroupa, Novák, Cieslar, Zimek, Babouček, náhradníci: Němec, Podskalský, Lacko, K. Zatloukal, Kothánek.

Mladší: Protivín – Č. Krumlov 0:2 (0:1), branky: Carda, Kopřiva.

Mladší slavojáci i bez několika hráčů základu od začátku ovládli „vodní“ plochu a taktikou nákopů za obranu se prosadili i gólově. „Mladší měli ještě horší podmínky. Za vůli po vítězství a velkou bojovnost jsme chválili všechny hráče,“ řekl trenér Jiří Svoboda.

Slavoj: Kejšar, Lacko, Decarli, K. Zatloukal, Doubek, Carda, Havel, Rozkošný, Kopřiva, Hundsnurscher, Kubík, náhradníci: Štěpánek, Žižka, Dub, Jungwirth, Pavlis, Hončík.

V domácí premiéře mladíci Slavoje v sobotu přivítají výběry Borovan (10.00).