Krajský přebor: FC Mariner Bavorovice – FK Spartak Kaplice 3:0 (2:0)

V sobotu dopoledne nastoupili fotbalisté kaplického Spartaku na výborně připravený trávník bavorovického Marineru. Hostující trenér nemohl počítat se službami Matouška a Lukáše Pulce, což do jisté míry ovlivnilo předpokládanou taktiku.

Úvodní šok

I přes změny v sestavě Spartaku se ale nemělo stát to, co přišlo v prvních sedmi minutách hry. Kapličtí totiž doslova prochrápali úvod duelu, čehož zkušené domácí mužstvo dokázalo využít. V 5. minutě z trestného kopu centroval Třeštík, přetažený balon vrátil Martiš na zadní tyč a neatakovaný Fojtík pohodlně otevřel skóre – 1:0. A za další dvě minuty to už bylo o dvě branky. Nepovedený centr Fojtíka plachtil za záda brankáře Kopřivy, ten stačil míč ještě vyškrábnout na břevno, jenomže zadáci nepokryli dorážejícího Vokurku, který hlavičkou o břevno poslal míč za čáru – 2:0. Po sedmi minutách tak bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Poté se sice hosté postupně zvedali, do slibných šancí se dostal Lesňák, ale bez efektu. Naopak pět minut před pauzou měl po chybné rozehrávce kaplického brankáře třetí gól domácích na noze Anton, ale Kopřiva své zaváhání stačil napravit.

Po obrátce pronikl do vápna Houška, zblízka však trefil jen gólmana Smejkala, který následně vyškrábl na roh i dorážku M. Pulce z úhlu. Ve druhém poločase měli míč častěji na kopačkách spartakovci, před domácí branku létal jeden centr za druhým, ale dobře organizovaná obrana Marineru odolala. Poslední změnu skóre tak přichystali znovu domácí, a to v 75. minutě. Z přímého kopu centroval do vápna Třeštík, v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Hadač a definitivně pečetil – 3:0. V závěru měli hosté ještě dvě šance alespoň na čestný úspěch, ale Záveský nejprve po pasu od Houšky nastřelil tyč a potom z přihrávky stejného hráče z jasné pozice vůbec nezakončil. Zrodila se tak překvapivá ale zcela zasloužená prohra papírově favorizovaného okresního zástupce.

Duel pod lupou

Branky: 5. Fojtík, 7. Vokurka, 75. Hadač, střely na branku 7:5, mimo 5:5, rohy 3:6, fauly 26:21, ŽK 1:3 (u hostů M. Pulec, Krůček, Kuta), rozhodčí Grobár.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Kuta, Záveský – M. Pulec (82. Beránek), Románek, P. Pulec, Friedl (50. Lexa) – Lesňák, Houška.

V dalším kole má nyní v tabulce třetí Spartak na programu velmi důležité domácí utkání se čtvrtým Roudným (neděle od 17 hodin).

Libor Granec